Майже 3000 звернень від жителів Хмельниччини надійшло до Офісу Омбудсмана з початку року

Майже 3000 звернень від жителів Хмельниччини надійшло до Офісу Омбудсмана з початку року

Упродовж року жителі Хмельницької області спрямували 2804 звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наразі на розгляді перебуває 91. Порівнюючи з минулим роком, кількість звернень зросла більш ніж удвічі.

Про це розповіла представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

За її словами, більшість звернень стосується прав військових та їхніх родин. Людей, які утримуються у місцях несвободи, а також сфери соціального захисту і доступу до публічної інформації.

"За допомогою звертаються різні категорії населення, оскільки запити надходять з різних питань. Якщо, наприклад, проблема пов'язана з соціальними послугами, виплатами допомоги чи пільг, то серед заявників більше людей пенсійного віку, людей з інвалідністю або сімей у складних життєвих обставинах. Якщо ж звернення стосується захисту інформаційних прав, то серед заявників переважають журналісти чи представники громадських організацій", — каже представниця Уповноваженого.

Зі слів Оксани Кізаєвої, упродовж року працівники регіонального представництва Уповноваженого з прав людини у Хмельницькій області перевірили 101 місце тимчасового проживання (МТП) ВПО на дотримання належних умов для життєдіяльності.

"Умови проживання ВПО у МТП в області задовільні, але потрібно забезпечити їхню доступність для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення. У деяких МТП необхідно провести ремонт, оновити побутову техніку, меблі, постільну білизну та інше", — пояснює Оксана Кізаєва.

На території Хмельницької області не всі громади ведуть облік ВПО, які потребують тимчасове житло: "Під час моніторингових візитів виявили порушення прав ВПО на тимчасове житло. У Кам’янець-Подільській і Шепетівській громадах переселенцям відмовили у взятті на облік. Офіс Омбудсмана відправив листи-реагування керівництву громад і провів з ними робочу зустріч. Наразі ситуація перебуває на контролі", — розповідає представниця Уповноваженого.

Оксана Кізаєва каже, щоб запобігти порушенням прав людини, працівники регіонального представництва разом з громадськими експертами без попереджень відвідали 29 місць несвободи: Хмельницький слідчий ізолятор, Шепетівську та Райківецьку виправні колонії, психоневрологічні інтернати, будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, дитячі заклади та інші.

"За результатами майже усіх відвідувань виявили порушення прав людини. Єдиним виключенням у 2023 році став Вільховецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. У закладі не знайшли порушень прав людини. Там є всі умови для перебування підопічних", — зазначає Оксана Кізаєва.

Оксана Кізаєва розповідає, порівнюючи з минулим роком, кількість звернень щодо порушення прав людини в області зросла. З одного боку це свідчить про збільшення порушень. З іншого — про обізнаність людей щодо захисту своїх прав, адже працівники регіонального представництва Уповноваженого у Хмельницькій області інформують про це жителів регіону.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок