Зеленський обговорив з Макроном деталі майбутнього оборонного пакета від Франції

Зеленський обговорив з Макроном деталі майбутнього оборонного пакета від Франції

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський перебуваючи з робочим візитом в Аргентині, поговорив телефоном з президентом Франції Еммануелем Макроном. Зокрема, сторони обговорили деталі майбутнього оборонного пакета від Франції.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Зеленський поінформував співрозмовника про ситуацію на полі бою й подякував за всю надану військову підтримку з боку Франції. Лідери двох держав обговорили деталі майбутнього оборонного пакета від Французької Республіки, який суттєво посилить вогневі спроможності України, та актуальні потреби нашої держави в озброєнні" — йдеться у повідомленні.

Президент України подякував Макрону за підготовку до прийому українських пілотів для другого етапу програми тренування на літаках F-16.

Зеленський також розповів про особливості функціонування "зернового коридору", яким попри всі зусилля Росії вже перевезено 7,5 млн тонн вантажів.

Глава держави наголосив на важливості підтримки Європейською радою рішення про початок переговорів щодо членства України в ЄС. За його словами, наша держава виконала всі необхідні для цього рекомендації Єврокомісії.

"Рішення Європейської ради матиме великий вплив на мотивацію українського суспільства та війська", – сказав Зеленський.

Президент України також подякував Еммануелю Макрону за його особисті зусилля із забезпечення єдності всередині ЄС.

9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки.

Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

20 листопада 2023 року Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% голосів виборців, а його суперник — міністр економіки Серхіо Маса — 44%.

На початок