Кліматична криза 233 мільйони років тому переписала розвиток життя – вчені

Кліматична криза 233 мільйони років тому переписала розвиток життя – вчені

Кліматична криза 233 мільйони років тому переписала розвиток життя – вчені
Alex Boersma

Виверження вулканів та глобальне потепління 233 мільйонів років тому стали причиною масового вимирання та "дали дорогу" динозаврам, ссавцям і крокодилам.

Таких висновків дійшла міжнародна група із 18 вчених на основі дослідження геологічних даних та викопних решток, повідомляє The Guardian.

Результати їх роботи були опубліковані у статті "Вимирання та світанок сучасного світу у пізньому Тріасовому періоді" у журналі Science Advances.

Вчені встановили, що величезні виверження вулканів в теперішній західній частині Канади 233 мільйонів років тому збіглися із глобальним вимиранням рослин і тварин.

Кліматична криза знищила великі сегменти життя, але вона також створила підстави для розвитку динозаврів, перших ссавців, крокодилів і черепах. Незрозуміло, чому динозаври процвітали після кризи, але дані викопних матеріалів показують, що багато видів динозаврів поширилися на нові території одразу після кризи.

Масове вимирання 233 мільйонів років тому також сильно вдарило по океанах, знищивши приблизно третину морського життя. Це "розчистило шлях" сучасним кораловим рифам та групам планктону, переконані вчені.

Що відомо

  • Вчені наблизилися до розгадки можливої причини вимирання динозаврів близько 66 мільйонів років тому. На одному кінці Землі вдарив метеорит, спаливши ліси, а на іншому — прокинулися вулкани.
  • Вчені попереджають про те, що зміни клімату можуть призвести до повторного масового вимирання видів тварин.
  • У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.

На початок