Військове меморіальне кладовище почнуть будувати навесні наступного року

Військове меморіальне кладовище почнуть будувати навесні наступного року

Проєкт Національного військового меморіального кладовища
Проєкт оформлення входу до Національного військового меморіального кладовища. . Фото: ДУ "НВМК"

Національне військове меморіальне кладовище, яке буде розташоване під Києвом у межах Гатненської громади, почнуть будувати навесні 2024 року. А першу чергу реалізують всередині наступного року.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив заступник директора державної установи "Національне військове меморіальне кладовище" Ярослав Старущенко.

За його словами, ескізний проєкт пройшов державну експертизу. Напередодні, 8 грудня, Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації військового кладовища. Документ дозволяє значно пришвидшити його будівництво, обминаючи певні бюрократичні будівельні процедури. Незабаром проведуть тендер на проєктні роботи, а навесні наступного року почнеться саме будівництво.

"Ескізний проект розроблений таким чином, що він поділений на вісім черг будівництва для того, щоб ми мали можливість побудувати першу чергу, ввести її в експлуатацію і вже почати поховання наших загиблих героїв традиційним методом і в колумбарній ніші", — сказав Старущєнко.

Що відомо про створення Національного військового кладовища

На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".

Екологи та активісти були проти розташування там меморіалу. У листопаді 2022 року на сайті Київради зареєстрували відповідну петицію, яку Київрада не підтримала.

У січні прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Згодом Київська міська рада відвела ділянку в 8 гектарів комунального лісу на Броварському проспекті в Биківні. Однак частина території Биківнянського лісу досі повністю не досліджена і може містити ще не виявлені поховання. Тому швидко побудувати там меморіальне кладовище неможливо, заявили у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили".

У серпні 2023 року Кабмін змінив місце будівництва Національного військового меморіального кладовища. До 30 липня 2025 року цвинтар мають побудувати у селищі Гатне Фастівського району Київської області.

8 грудня Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища.

На початок