На полях Херсонщини майже 10% урожаю знищили гризуни

На полях Херсонщини майже 10% урожаю знищили гризуни

На полях Херсонщини майже 10% урожаю знищили гризуни Суспільне Херсон

Майже 10% урожаю знищили гризуни на полях Херсонщини. В обласному департаменті розвитку сільського господарства та зрошення вересня планують провести дератизацію на сільськогосподарських землях.

Сергій Кравець – фермер. Багато років вирощує зернові культури. Цьогоріч, розказує чоловік, на полях небувала кількість гризунів.

"2020 року є проблема через збільшення популяції мишей. Востаннє таке пам’ятаю років 12 тому. Боремося із ними обробкою ґрунту. Більша частина гризунів, які були на полі, знищенні під час обробки ґрунту і нам дуже допомогли птахи. До 10% зернових ми втратили через погодні умови та гризунів", - розповів Сергій Кравець.

Врожай з полів зібрали, тепер видно, каже Сергій, скільки у землі нір. Питанням дератизації зайнялися у обласному департаменті розвитку сільського господарства та зрошення. Його директор Олександр Паливода говорить, розробили спеціальну інструкцію:

"Наразі розроблено покрокову інструкцію для наших аграріїв, всіх, хто займався вирощуванням зернових і технічних культур, тому що ми бачимо, що нашестя гризунів торкнулося не тільки зернових полів, але і соняшник, кукурудза страждають, тобто на усіх полях ми маємо таку ситуацію, що стосується гризунів. Повинні всі разом протягом вересня провести протруєння полів, тому що, якщо ми будемо окремо, хтось труїть, а хтось не труїть, то миші перебігатимуть з одного поля на інше, то весь вересень буде присвячено, щоб усі разом протруїли поля і вирішили це питання".

На полях Херсонщини майже 10% урожаю знищили гризуниСуспільне Херсон

На збільшення популяції гризунів вплинули погодні умови взимку, розказує біолог Станіслав Семенюк:

"Раз на три роки мишей буває дуже багато. Це мишине нашестя. Оце як зараз. І можна сказати навпаки, раз на три роки буває депресія, тобто таке враження нібито їх і немає. Це природні механізми. Ось така амплітуда трьохрічна. Але тепер накладаються температурні кліматичні умови, яка зима була, виявляється сонце теж впливає на чисельність різних видів і на гризунів теж".

На полях Херсонщини майже 10% урожаю знищили гризуниСуспільне Херсон

Станіслав Семенюк говорить, що є три способи боротьби з мишами для аграріїв – хімічний, з розкиданням отрути, може зашкодити іншим видам тварин та порушити природний баланс. Механічний спосіб передбачає руйнування мишиних нір під час орання. Бактеріологічний спосіб боротьби з гризунам чоловік вважає оптимальним:

"Мені здається найкращий спосіб – бактеріологічний. Треба шукати хвороби, якими хворіють ці миші. Вони знайдені, багато років використовуються. Це так звана мишина чума. В чому він кращий. Можна вручну розкидати по полях, є свої способи – або по краю дві лінії, або можна машинами, які добрива розкидають. В чому вся користь. Воно діє тільки на мишей і пацюків. На курей, на свиней на людину воно не діє. Помирають тільки мишовидні.

Олена Протопопова, Аліна Олефір, В’ячеслав Ходус, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди