На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років тому

На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років тому

На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років тому Щасливцевська сільська рада

Арабатська експедиція Інституту археології НАН України розкопала добудову до великого кургану доби ранньої бронзи на території Херсонської області. У Генічеському районі вчені знайшли поховання соціально важливого представника населення скотарів, який жив тут 5 тисячоліть тому.

Про це повідомляється на сайті Щасливцевської сілької ради.

Як йдеться у повідомленні, на добудові видовженого насипу (висотою 0,3м, так званому хвості) до тіла великого кургану провалилась поховальна катакомба. Коли там науковці почали роботу, стало зрозуміло, що провал стався над катакомбою досить великих розмірів. З огляду на сусідство великого кургану доби бронзи, відразу виключили версію про скіфську приналежність катакомби.

На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років томуЩасливцевська сільська рада

"Тоді вченим стала зрозумілою вся картина поховального комплексу. Невелика кругла вхідна яма, глибиною 2 м від сучасної поверхні, у верхній частині мала діаметр 0,8 м і майже вдвічі розширювалася у середній частині. З неї до поховальної камери вів невеликий лаз. Велика підземна поховальна камера виявилася площею близько 4,5 м2, а у центральній її частині випростано, головою на захід, поклали чоловіка. Ще на рівні попередньої розчистки його залишків стало зрозумілим, що це - поховання соціально важливого представника населення скотарів, які належали до інгулецької археологічної культури ‑ складової великого катакомбного культурного кола", - йдеться на сайті Щасливцевської сільської ради.

На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років томуЩасливцевська сільська рада

Вчені з’ясували, що небіжчика супроводжував набір речей. Серед них - добре заполірований кам’яний молоток із дерев’яним руків’ям, з бездоганним круглим отвором. Цей артефакт, що слугував символом влади небіжчика, підтверджував його високий соціальний статус.

На Херсонщині знайшли поховання чоловіка, який жив тут 5 тисяч років томуЩасливцевська сільська рада

Археологічно подібні випадки зафіксовані у регіонах р. Молочної та степового Криму біля Джанкою. Подальші дослідження насипу‑добудови до кургану №4 дозволили відкрити ще чотири давніх поховання.

Що відомо

  • Науковці, які вже третій сезон працюють, до цього розкопали курган доби бронзи поблизу села, у якому відкрили 36 поховань. Це поховання багатьох поколінь жителів Арабатського степу, які використовували насип кургану (№1) з періоду від ранньої бронзи до доби пізнього середньовіччя. Іншими словами, період функціонування кургану №1 як поховальної пам’ятки охоплює значний часовий проміжок від четвертого тисячоліття до нашої ери по орієнтовно 15‑17 ст. нашої ери.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди