Обовʼязково раз на десять років: дорослих у Гельмязеві вакцинували від правця та дифтерії

Обовʼязково раз на десять років: дорослих у Гельмязеві вакцинували від правця та дифтерії

Пів сотні жителів Гельмязівської територіальної громади, що на Черкащині, отримали щеплення від дифтерії та правця. Безоплатну вакцинацію організували фахівці Золотоніського відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Про це Суспільному розказала завідувачка відділення епіднагляду центру Лідія Скиба.

Раз на десять років: на Черкащині провели вакцинацію від правця та дифтерії
Суспільне Черкаси

Вакцини з обласного центру до Гельмязівської громади доставляють спецтранспортом. Один з тимчасових пунктів щеплень організували у місцевому психоневрологічному інтернаті, розповіла старша медсестра закладу Наталія Прудько:

"Лікар передзвонив сказав, які роки підлягають на вакцинацію від дифтерії й правця. Підготували списки, підготували людей і приїхала бригада, яка робить вакцинацію".

Наступний пункт у якому чекали на вакцину – Гельмязівська амбулаторія. Медсестра Галина Скрипник пояснила:

"Це потрібно обов’язково, бо хвороба небезпечна тим, що при любій травмі людина може отримати зараження, яке смертельне, яке не лікується".

Раз на десять років: на Черкащині провели вакцинацію від правця та дифтерії
Суспільне Черкаси

Серед охочих отримати безоплатне щеплення місцева жителька Людмила Гончаренко:

"Думаю, не дай Боже що, а потім я жалітиму, що не зробила. Я сама роблю і людей переконую, бо зараз такий час: десь якась інфекція і піде зараження, і будем жаліти, що не зробили вакцину".

Ревакцинацію від дифтерії та правця проводять раз на десять років, розповіла завідувачка відділення епіднагляду за інфекційними захворюваннями Золотоніського районного відділу центру контролю та профілактики хвороб Лідія Скиба.

Раз на десять років: на Черкащині провели вакцинацію від правця та дифтерії
Завідувачка відділення епіднагляду Лідія Скиба. Суспільне Черкаси

"Попри складні погодні умови, люди з’явилися для отримання щеплень. Сьогодні планується 49-50 осіб, а можливо буде більше".

Через війну, пояснив директор амбулаторії Ібрагім Зейтуллаєв, вони збилися із графіка щеплень, а наприкінці року, його наздоганяють.

"Ми почали шукати людей, обдзвонювати всіх людей, хто в групі ризику, по календарю, бо кожні 10 років. Так само було підтягнуто по ковіду. Треба розуміти, що тенденція ковіду трохи знизилася, але треба наздоганяти".

Загалом в амбулаторії доставили 180 доз вакцини від дифтерії та правця, зазначив Ібрагім Зейтуллаєв. А ще 36 доз Пфайзеру від ковіду. Лікар додав, що має вистачити на всіх охочих.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок