Поліцейські Тернопільщини отримали апарат, який через ДНК встановлює особу

Поліцейські Тернопільщини отримали апарат, який через ДНК встановлює особу

Поліцейські Тернопільщини отримали апарат, який через ДНК встановлює особу
Суспільне Тернопіль

Поліцейські Тернопільщини отримали апарат ANDE-6C, який через ДНК встановлює особу. Це обладнання надіслали міжнародні партнери. Про це повідомив речник Нацполіції Тернопільщини Сергій Крета.

За його словами, цим апаратом користуватимуться тижня криміналісти.

"Перед тим, яким апарат передали на Тернопільщину, у Києві поліцейські пройшли навчання для користування цим обладнанням. Їх навчали фахівці з Америки та Англії. Після курсів криміналісти отримали відповідні сертифікати", — каже Сергій Крета.

Поліцейські Тернопільщини отримали апарат ANDE-6C. Грудень 2023. Тернопільщина
Поліцейські Тернопільщини отримали апарат ANDE-6C. Суспільне Тернопіль

Начальник відділу криміналістичного забезпечення ГУНП в Тернопільській області Сергій Ярмусь розповів, що апарат пришвидшить роботу криміналістів.

"Апарат швидко виділяє ДНК-профіль і встановлює особу. Якщо в лабораторних умовах зразки ДНК опрацьовують кілька людей упродовж 7 годин, то новий апарат це робить в приблизно за 100 хвилин і надає, як правило, стовідсотковий результат. ANDE-6C має вагу 109 кілограмів, його легко транспортувати на місце події, оперативно провести дослідження й детальний огляд біологічних зразків. Прилад, шляхом порівняння біологічних досліджень, прискорює процес ідентифікації тіл невпізнаних загиблих військових і цивільних, які загинули під час бойових дій".

Криміналісти Тернопільщини зможуть працювати швидше за допомогою нового обладнання. Грудень 2023. Тернопільщина
Криміналісти Тернопільщини зможуть працювати швидше за допомогою нового обладнання. Суспільне Тернопіль

На початок