На Кіровоградщині ялини та сосни до новорічних свят подорожчали на 5%

На Кіровоградщині ялини та сосни до новорічних свят подорожчали на 5%

Лісівники Кіровоградщини виростили до новорічно-різдвяних свят 19 тисяч ялин та сосен. Вони подорожчали на 5%, якщо порівнювати з попереднім роком. Ціна залежить від породи, висоти та якості.

Це дані від комунікаційниці Центрального лісового офісу Тетяни Будько.

Вісім тисяч дерев виростили в Оникіївському лісовому господарстві. Їх вже почали продавати, говорить головна ліснича Людмила Поркуян. На ярмарки в Кропивницький, як це було до повномасштабної війни, ялини та сосни не возять. Продаватимуть на території господарства до 31 грудня.

"В нашій філії новорічні дерева зростать на плантації, площею 22 гектари. Вартість двометрової сосни кримської – 234 гривні, ялини також ж самої висоти – 334 гривні. Тобто різниця складає 100 гривень, тому що ялина колюча більш декоративна і для когось має кращий вигляд".

Ялини та сосни подорожчали на 5%, якщо порівнювати з попереднім роком. Ціна залежить від породи, висоти та якості.

"Середня вартість дерева торік складала 163 гривні. Цьогоріч ціни зросли на 12-15 гривень. Вартість сосни кримської до півтора метра коштує 180 гривень, понад півтора метра – 234 гривні".

Ялинки та сосни Кропивницький.
Щоб вирости ялинки та сосни потрібно сім-вісім років. Фото: Суспільне Кропивницький

Щоб виростити такі дерева, потрібно сім-вісім років, каже помічник лісничого Леонід Пилипко.

"У мене є клеймо помічника – це буква П, яка означає, що ми спиляли дерево. На кожну сосну, в залежності від її висоти, ми ведемо облік, виписуємо накладну та чіпляємо бирочку. Вже наступного дня, коли дерево просканувати, можна побачити , якому споживачеві його відправили".

Перевірити, чи законно зрубали дерево за номером бирки, можна на сайті Державного агентства лісових ресурсів, у розділі "перевірка новорічних дерев". Щоб ялини та сосни не рубали браконьєри, цілодобово працює охорона. Цього року дерева не крали, сказала Людмила Поркуян.

"Розмір завданої шкоди за незаконно зрубане одне дерево буде становити 759 гривень. Крім того, буде нарахований штраф мінімально від 510 гривень».

Цьогоріч купити сосни та ялини від лісівників можна на ярмарках у лісових господарствах.

На початок