Фіктивна інвалідність для призовника: у Житомирі на хабарі затримали лікаря з лікарсько-консультативної комісії

Фіктивна інвалідність для призовника: у Житомирі на хабарі затримали лікаря з лікарсько-консультативної комісії

Лікар, хабар, поліція, ЛКК, інвалідність
У Житомирі на хабарі затримали лікаря з лікарсько-консультативної комісії. Фото: поліція Житомирщини

6 грудня у Житомирі на хабарі у 13 тисяч гривень за встановлення фіктивної інвалідності для призовника затримали лікаря з лікарсько-консультативної комісії. Вдома у лікаря знайшли ще 100 тисяч гривень. Правоохоронці оголосили йому підозру.

Про це в коментарі Суспільному розповіла речниця поліції Житомирщини Вікторія Дубовик. За її словами, під час прийому лікар сказав 28-річному жителю райцентру, що його діагноз не відповідає вимогам для встановлення інвалідності, однак він може допомогти з цим за винагороду.

За словами речниці Прокуратури Житомирщини Тетяни Гоші, мова йде про лікаря-пульмонолога обласного комунального медичного закладу, який вимагав хабар за висновок про тимчасову непрацездатність.

"За даними слідства, лікар-пульмонолог, який є членом лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), вимагав від пацієнта 13 тисяч гривень. За ці гроші він пообіцяв уродженцю Житомирського району видати висновок ЛКК про підтвердження його тимчасової непрацездатності та направлення до МСЕК для встановлення групи інвалідності", — поінформувала Тетяна Гоша.

Оплату пацієнт здійснював траншами: так, за направлення на стаціонарне лікування він заплатив 8 тисяч гривень, ще 5 тисяч заплатив за оформлення документів. За заключенням лікаря та висновком МСЕК чоловік отримав третю групу інвалідності на два роки.

Фіктивна інвалідність, довідка, лікар, хабар
Фото: поліція Житомирщини

Витребуваний хабар лікар поклав до кишені свого медичного халату. Під час затримання правоохоронці вилучили ці гроші. Лікаря затримали та повідомили йому про підозру у вимаганні і одержанні хабара.

"Поліцейські провели обшуки в службових кабінетах та вилучили документацію і предмет неправомірної вигоди, а за місцем проживання лікаря — близько 100 тисяч гривень, походження яких встановлюється", — розповіла Вікторія Дубовик.
Фіктивна інвалідність, довідка, лікар, хабар
Фото: поліція Житомирщини

У разі доведення вини лікареві загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок