Київська облрада ініціює позбавлення державних нагород тих, хто підтримує агресію РФ

Київська облрада ініціює позбавлення державних нагород тих, хто підтримує агресію РФ

Київська облрада пропонує позбавляти державних нагород діячів, які підтримали агресію РФ
Засідання Київської обласної ради, Київ, 7 грудня 2023 р. Фото: Суспільне

Депутати Київської обласної ради пропонують змінити на загальнодержавному рівні порядок позбавлення українців державних нагород, а також процедуру присвоєння громадянам статусу "борця за незалежність".

Як повідомили Суспільному, обласні депутати підтримали відповідні звернення до Верховної ради на засіданні в четвер, 7 грудня.

Ініціаторкою обох звернень була заступниця голови Київської облради Тетяна Семенова.

Як зазначається в одному з документів, чимало публічних та громадських діячів за роки незалежності отримали різноманітні державні нагороди України. Однак деякі з них публічно підтримали агресію Росії чи виправдовують злочини держави-агресора.

За чинним законодавством, позбавити державних відзнак може президент, за поданням суду, якщо нагороджений засуджений за скоєння тяжкого злочину.

Депутати Київської облради пропонують внести зміни до законів і розширити перелік підстав, за якими визначних діячів можуть позбавляти держнагород.

Інше звернення обласних депутатів стосується уніфікації на державному рівні процедури надання окремим громадянам статусу "борця за незалежність України у XX столітті". Нині це прерогатива місцевих рад. Заслуги поборників незалежності оцінюють у кожному регіоні по-різному.

Київська обласна рада пропонує узагальнити на державному рівні перелік документів, які підтверджують вклад українців у розбудову державності чи докази участі в боротьбі за незалежність у XX столітті.

Це створить рівні умови для присвоєння статусу "борця за незалежність" для всіх претендентів, незалежно від місця їхнього проживання.

На початок