Сильний шторм у Криму: за компенсацією звернулись близько 265 тисяч кримчан

Сильний шторм у Криму: за компенсацією звернулись близько 265 тисяч кримчан

Шторм у Севастополі 27 листопада 2023 року
Шторм у Севастополі 27 листопада 2023 року. Фото: Telegram/ЧП Севастополь

Станом на 7 грудня, постраждалі в окупованому Криму від сильного шторму, який панував у Чорному та Азовському морях протягом 26-27 листопада, подали 265 тисяч заяв на отримання компенсацій. Ця кількість продовжує збільшуватись. Планується завершити всі роботи з усунення наслідків негоди до 12 грудня.

Про це повідомив "глава" Криму Сергій Аксьонов на своєму каналі у Telegram.

"До сьогоднішнього ранку надійшло 265 тисяч заяв на надання компенсаційних виплат від громадян, чиє майно постраждало внаслідок стихії", — заявив Аксьонов.

За його даними, найбільше запитів надходить із Сімферопольського, Білогірського, Євпаторійського та Джанкойського районів окупованого півострова.

"За словами віцепрем'єра Олени Василівни Романовської, на місцях працює 240 комісій з визначення збитків. Вважаю, що цієї кількості недостатньо, щоб встигнути все підрахувати за встановлені два тижні", — зазначив "глава" Криму.

Крім того, Аксьонов зауважив, що загалом пошкоджено 1 059 покрівель, 801 з них відремонтовано.

Водночас не у всіх районах вдасться завершити роботи з усування наслідків шторму до 12 грудня. Зокрема, у Джанкойському районі, де найбільше пошкоджених покрівель.

"Триває відведення води із села Прибережного Сакського району (Євпаторійського району, за Постановою "Про утворення та ліквідацію районів" — ред.), де сталося сильне підтоплення. Через особливості рельєфу і перепаду висот використовується кілька варіантів. Було побудовано систему каналів, вирито траншею з виходом у море. Наразі вода вже почала йти", — додав "глава" Криму.

Що відомо про шторм у Криму

На Кримському півострові ввечері 26 листопада буревій зносив дерева, частини будівель, фанери, літери з торгових центрів тощо. Також через шторм на Чорному морі затопило пляжі та прибережні дороги. Оголошено штормову тривогу та окупаційна влада вирішила зробити 27 листопада вихідним днем.

У ніч на 27 листопада ураганний вітер у Криму сягав 144 км/год. Внаслідок сильного шторму без світла залишилося майже пів мільйона людей. На півострові перекривали половину автомобільних доріг. Затопило набережні, повалило сотні дерев, зривало дахи із будівель, було зафіксовано десятки аварій на електромережах та газопроводах. Також відомо, що є один загиблий та чотири постраждалих.

Еколог Євген Хлобистов заявив, що те, що сталося в Криму — унікальна екологічна ситуація. Нинішній шторм в окупованому Криму найсильніший за всю історію спостережень.

У Севастополі через негоду 27 листопада впало 189 дерев та три рекламні щити. Також травми отримали троє людей, їх госпіталізували. Пляж "Хрустальний" у Севастополі і набережну "Андрія Первозванного" розбило сильним штормом.

Крім того, внаслідок сильного шторму у приморській зоні "Херсонеса Таврійського" постраждали історичні памʼятки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок