Тактична, інженерна, вогнева, психологічна підготовка: на Київщині проводять курси підготовки до нацспротиву

Тактична, інженерна, вогнева, психологічна підготовка: на Київщині проводять курси підготовки до нацспротиву

Тактична, інженерна, вогнева, психологічна підготовка: на Київщині проводять курси підготовки до нацспротиву
Курси підготовки до нацспротиву. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

На Київщині інструктори Добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади №1 та Муніципальна варта продовжують проводити курс навчання цивільного населення з підготовки до національного спротиву.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Ірпінської міської ради.

Зазначається, що в рамках реалізації "Програми заходів національного спротиву" в Ірпінській громаді проводиться безплатне навчання цивільного населення. Курси проводять згідно із програмою, затвердженою командувачем військ територіальної оборони Збройних Сил України.

Наразі провели заняття для охочих жителів громади за темами:

  • психологічна підготовка: підготовка та саморегуляція, негативні психічні реакції, правила першої психологічної допомоги військовослужбовцям при переживанні негативних психоемоційних станів
  • підготовка з військового зв'язку: безпека при використанні радіозв'язку, правила ведення радіообміну з кореспондентом, таблиці радіосигналів управління та орієнтування
  • інженерна підготовка: засоби маскування, порядок ведення інженерного обладнання та маскування позицій
  • тактична підготовка: пересування в бою різними способами, пересування та виконання завдань у складі "двійки", вміння вести вогонь за командою або самостійно, вибір цілі, приціл та точка прицілювання
  • вогнева підготовка: вогневі можливості основного озброєння та військової техніки яким укомплектовані військові частини ЗСУ.

"Громадяни, які пройдуть повний курс навчання, по закінченню отримають відповідний сертифікат",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про тренінги в Києві та області в умовах війни

На Київщині можна пройти навчання з підготовки до нацспротиву. Із охочими займатимуться бійці 114 бригади територіальної оборони. Прийти можуть усі громадяни віком від 18 до 60 років. Заняття безкоштовні.

У Києві можна записатись на безкоштовне одноденне навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводять у будні та вихідні дні, але для участі потрібно зареєструватись.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.

На початок