У Тернополі відкрили пам’ятний знак до 150-ліття заснування Наукового товариства імені Шевченка

У Тернополі відкрили пам’ятний знак до 150-ліття заснування Наукового товариства імені Шевченка

У Тернополі відкрили пам’ятний знак до 150-ліття заснування Наукового товариства імені Шевченка
У Тернополі відкрили пам'ятний знак НТШ. Грудень 2023. Фото: Тернопільська міська рада

У Тернополі біля обласної універсальної бібліотеки відкрили та освятили пам’ятний знак на честь уродженців області – діячів Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Встановили його з нагоди 150-ліття від дня заснування цієї організації.

Про це розповіла речниця міської ради Мар’яна Зварич. За її словами, пам’ятний знак становили з ініціативи членів товариства, за кошти меценатів.

Пам’ятний знак зробили у вигляді фігурної стели, на ньому вказана інформація про дійсних членів Наукового товариства імені Тараса Шевченка з Тернопільщини.

"Це особлива подія не лише для Тернопільщини, а й для України, адже ми першими відкриваємо пам’ятний знак, присвячений 150-річчю заснування найдавнішого наукового товариства українського народу. Члени товариства зробили великий внесок в нашу науку, культуру та державотворчі процеси. З допомогою наукових методів, фактів і аргументів, це наукове товариство довело всьому світу, що український народ має свою окремішність", — розповів голова Тернопільського осередку НТШ, академік Михайло Андрейчин.

Голова Тернопільського осередку НТШ, академік Михайло Андрейчин. Грудень 2023. Тернопільщина
Голова Тернопільського осередку НТШ, академік Михайло Андрейчин. Фото: Тернопільська міська рада

За його словами, члени організації за статутом поділені на три категорії: звичайні, дійсні та почесні. Дійсні — це ті, хто створив важливі наукові розробки. На сьогодні в Україні є приблизно 3000 членів Наукового товариства імені Тараса Шевченка, з лише 200 – дійсні. На пам’ятному знаку викарбувані діячі — уродженці Тернопільщини, які жили й працювали упродовж трьох періодів: між 1873 і 1892 роками, від 1913 року й до початку Першої світової війни, та від 1914 до 1945 року, тобто до закінчення Другої світової війни.

Відкриття пам’ятного знака до 150-ліття заснування НТШ. Грудень 2023. Тернопіль
Відкриття пам’ятного знака до 150-ліття заснування НТШ. Тернопільська міська рада

Наукове товариство імені Шевченка — це Всесвітня українська академічна організація, її створили 11 грудня 1873 році. Мета товариства — підтримка української науки та просвітництво.

Нагадаємо, 29 березня 2023 року депутати Тернопільської обласної ради визначили тематику 2023 року в області, зокрема, 2023-ій на Тернопільщини оголосили роком Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

На початок