Штурмували позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом. Троє бойовиків отримали вироки

Штурмували позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом. Троє бойовиків отримали вироки

Штурмували позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом. Троє бойовиків отримали вироки
Українські військові йдуть дорогою, фронт поблизу Бахмута, 16 вересня 2023 року. Фото: Alex Babenko/АР

Ще троє бойовиків, які штурмували позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом, отримали вироки — суд призначив їм покарання від 10 до 15 років ув’язнення.

Про це повідомили у Службі безпеки України.

Українські воїни взяли військових РФ у полон під час боїв під Авдіївкою та Бахмутом влітку, серед них — бойовики, які штурмували позиції ЗСУ під прикриттям бойових російських літаків.

За даними СБУ, один із засуджених — Донеччини, який ще у травні 2021 року добровільно вступив до 100-ї окремої мотострілецької бригади Південного військового округу збройних сил Росії, а інший мобілізувався на початку повномасштабного вторгнення, де його призначили до складу окупаційного 3-го батальйону 121-го мотострілецького полку "ДНР". Останній чоловік, як зазначили у відомстві, брав участь у захопленні населених пунктів на Донеччині, а згодом був переведений на посаду стрілка у лавах 114-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.

"У рядах ворожого з’єднання зрадник атакував позиції українських захисників під Красногорівкою. Під час подібних штурмів наземні підрозділи агресора підтримувала бойова авіація РФ. Ще один зловмисник обстрілював бойові позиції підрозділів ЗСУ на Бахмутському напрямку, де згодом потрапив у полон", — йдеться у повідомленні.

За якими статтями Кримінального кодексу України суд визнав винними військових РФ:

  • державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (частин 1 та 2 ст. 111);
  • колабораційна діяльність, добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях (ч. 7 ст. 111-1);
  • створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях (ч. 2 ст. 260).

Ще одного бойовика засудили за участь у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок