Вербує школярів до "Юнармії": соратниці Аксьонова загрожує 15 років ув'язнення за держраду

Вербує школярів до "Юнармії": соратниці Аксьонова загрожує 15 років ув'язнення за держраду

Окупаційна заступниця "глави" Криму Олена Романовська
Окупаційна заступниця "глави" Криму Олена Романовська. Фото: офіційний портал окупаційного уряду Криму

Окупаційна заступниця "глави" Криму Олена Романовська, яка примусово залучає кримських школярів до російської мілітарної організації "Юнармія", отримала підозру у держзрадіч. 1 ст. 111 КК України.

Про це повідомила пресслужба СБУ у Telegram.

"Щоб виконати "рознарядку" Москви, Романовська дає прямі вказівки директорам місцевих шкіл на примусове залучення учнів до мілітарного формування країни-агресора. У разі відмови з боку батьків — очільники навчальних закладів та викладачі погрожують "зверненням" до каральних органів Росії на території півострова", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає Служба безпеки, в "Юнармії" дітям нав’язують ідеологію рашизму та ненависть до України. Їх готують до війни проти української держави, зокрема, вчать тактиці ведення бою, проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку.

За даними відомства, до кінця 2023 року до лав цього формування росіяни планують включити кожну десяту дитину та підлітка з окупованого Криму.

Що відомо про Олену Романовську

Слідство української Служби безпеки встановило, що Романовська публічно підтримує повномасштабне російське вторгнення в Україну, "героїзує" окупантів та бере участь у "відкритті меморіальних дошок загиблим учасникам СВО" у Криму.

До березня 2014 року підозрювана обіймала різні посади у Верховній Раді Криму. Під час окупації півострова підтримала Росію та згодом увійшла до складу окупаційної адміністрації під керівництвом гауляйтера Сергія Аксьонова, де вона очолює окупаційне міністерство праці та соцполітики.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок