У МОЗ розповіли, скільки зруйнованих РФ медзакладів вдалося відновити

У МОЗ розповіли, скільки зруйнованих РФ медзакладів вдалося відновити

У МОЗ розповіли, скільки зруйнованих РФ медзакладів вдалося відновити
Обстріл пологового в Маріуполі, 9 березня 2022 року. Фото: Evgeniy Maloletka / АР

За понад півтора року повномасштабної війни в Україні вдалося повністю та частково відновити майже 850 об’єктів медзакладів, які пошкодила Росія.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“За понад півтора року повномасштабної війни росіяни цілеспрямовано та системно руйнують українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризують мирне населення. Ворог атакує та бомбардує українську медичну інфраструктуру, створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.

За даними МОЗ, за понад 22 місяці війни у різних областях України відновили повністю та частково 847 об’єктів медзакладів:

  • 441 об’єкт відновлено повністю
  • та ще 406 — частково.

Найбільше — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

Від початку повномасштабної війни військо РФ пошкодило 1474 об’єкти медзакладів та ще 195 об’єктів зруйнувало повністю (відновленню не підлягають). Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей.

Російське військо також пошкодило 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 253 автомобілі — знищило. 125 автівок “екстренки” захопили окупанти РФ.

Нещодавно МОЗ повідомляло про відновлення пологового будинку на Чернігівщині, який постраждав від уламків російських ракет.

На початок