У Запоріжжі суд задовольнив апеляційну скаргу обласної ради та відмовив Володимиру Шинкаренку в поновленні на посаді

У Запоріжжі суд задовольнив апеляційну скаргу обласної ради та відмовив Володимиру Шинкаренку в поновленні на посаді

У Запоріжжі суд відмовив Володимиру Шинкаренку в поновленні на посаді
Володимир Шинкаренко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізький апеляційний суд задовольнив скаргу обласної ради щодо скасування рішення суду першої інстанції, відповідно до якого Володимира Шинкаренка було поновлено на посаді директора Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні, та визнав рішення обласної ради про його звільнення правомірним.

Про це повідомили в пресслужбі Запорізької обласної ради:

"5 грудня 2023 року Запорізький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу обласної ради про скасування рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 22.06.2023 відповідно до якого Володимира Шинкаренка було поновлено на посаді директора", — йдеться в повідомленні пресслужби.

Суспільне звернулося за коментарем до адвоката Володимира Шинкаренка Станіслава Гришина. За його словами, він ще не мав нагоди ознайомитися з текстом ухвали суду, проте про відповідне рішення Запорізького апеляційного суду вже знає:

"Ми категорично не погоджуємося з рішенням суду та маємо намір оскаржувати його у касаційному порядку. Звісно, після того, як ознайомимося з рішенням безпосередньо", — заявив він.

У Запоріжжі суд задовольнив апеляційну скаргу обласної ради та відмовив Володимиру Шинкаренку в поновленні на посаді
Станіслав Гришин, адвокат у справі Володимира Шинкаренка. Фото: Facebook/ Станіслав Грішин

Також Станіслав Гришин розповів, що під час судового процесу не мав нагоди ознайомитися з додатковими доказами Запорізької облради щодо обґрунтування скарги, оскільки вони надали їх тільки безпосередньо під час розгляду справи у суді п'ятого грудня.

Що відомо про справу Володимира Шинкаренка

В ніч з 3 на 4 лютого 2021 року в одному з відділень Запорізької обласної лікарні сталася пожежа, під час якої загинули четверо людей — три пацієнти та лікарка-анестезіологиня.

Що стало причиною трагедії у запорізькій обласній інфекційній лікарні та чи можна було її уникнути, врятувавши життя лікарки, яка з дитинства мріяла рятувати інших, з’ясували журналісти редакції розслідувань Суспільного у документальному фільмі-розслідуванні "Хвиля". Зокрема, розслідувачам вдалося встановити, що приміщення, в якому трапилось займання, – це один з інфекційних боксів, переобладнаних під реанімаційну палату під час пандемії COVID. Воно не відповідало стандартам – ні щодо площі, ні щодо вентиляції.

 • 18 березня 2021 року на сесії Запорізької обласної ради депутати ухвалили рішення про тимчасове відсторонення Володимира Шинкаренка від керівної посади на час службового розслідування причин пожежі.
 • 14 травня 2021 стало відомо, шо Володимир Шинкаренко подав позов до суду щодо незаконності відсторонення його від посади.
 • 17 червня 2021 року суд визнав незаконним його відсторонення від професійної діяльності та ухвалив поновити на посаді, але вже 29 липня того ж року під час сесії Запорізької обласної ради депутати проголосували за звільнення Шинкаренка. Відповідне рішення №68 оприлюднене на сайті Запорізької облради
 • 5 листопада 2021 року Нацполіція у Запорізькій області повідомила про підозру Володимирові Шинкаренку за статтями ч. 2 ст. 270 та ч. 2 ст. 272 за ч .2 ст. 272 та оголосили його в розшук;
 • 8 листопада адвокат Володимира Шинкаренка Станіслав Грішин заявив, що його підзахисний не переховується від слідства. А світлину з Шинкаренком на фоні Головного управління Нацполіції у Запорізькій області розмістив на влансій сторінці у Facebook.
Володимира Шинкаренка відмовили в поновленні на посаді
Станіслав Грішин з Володимиром Шинкаренком на фоні Нацполіції у Запоріжжі. Фото: Facebook/ Станіслав Грішин
 • 10 листопада 2021 року правоохоронці затримали Шинкаренка. 11 листопада Орджонікідзевський суд Запоріжжя обрав запобіжний захід Шинкаренку — нічний домашній арешт на 6 днів.
 • 10 січня 2022 року прокуратура скерувала обвинувальні акти щодо директора інфекційної лікарні до суду.
 • 22 червня 2023 року Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя поновив на посаді директора КНП "Обласна інфекційна клінічна лікарня" ЗОР Володимира Шинкаренка.
 • 23 червня 2023 року Запорізька обласна рада, яка є власницею Запорізької обласної інфекційної лікарні і ухвалює рішення про призначення та звільнення її керівників, вирішила подавати апеляційну скаргу, про це журналістам Суспільного Запоріжжя розповіла голова Запорізької обласної ради Олена Жук.
 • 23 червня 2023 року у коментарі Суспільному Володимир Шинкаренко пояснив, що нині перебуває у лавах ЗСУ та попри службу, планує повертатися на роботу.
 • 21 липня 2023 року у Запорізькій обласній раді не відбулася позачергова сесія через відсутність кворуму. На сесії планували розглянути питання про відновлення на посаді директора обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка.
 • 1 вересня 2023 року не відбулася 10-та позачергова сесія Запорізької обласної ради через відсутність кворуму. З 84 депутатів зареєструвалися 22. На сесії планували розглянути два питання: щодо поновлення на посадах директора обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка.
 • 19 жовтня вкотре не відбулася 10-та позачергова сесія Запорізької обласної ради через відсутність кворуму. З 84 депутатів зареєструвалися 23. На сесії планували розглянути питання щодо поновлення на посаді директора обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка.
 • 23 листопада через відсутність кворуму депутати знов не зібралися на 10 позачергову сесію Запорізької обласної ради. З 84 депутатів зареєструвалися 22. На сесії планували розглянути питання щодо поновлення на посаді директора обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка

Хто нині є директором інфекційної лікарні

З 25 травня 2023 року директор Запорізької обласної інфекційної лікарні —Олександр Педченко. На посаду його призначила своїм розпорядженням голова Запорізької облради Олена Жук за рекомендацією постійної комісії облради з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини, свободи слова та інформації. З березня 2021 року Олександр Педченко працював на посаді заступника директора КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» з управління персоналом та юридичних питань. В лютому 2023 року він був призначений на посаду т.в.о. директора Обласної інфекційної лікарні.

У Запоріжжі суд задовольнив апеляційну скаргу обласної ради та відмовив Володимиру Шинкаренку в поновленні на посаді
Олександр Педченко, директор запорізької обласної інфекційної лікарні. Фото: Запорізька обласна рада

Як йдеться у протоколі засідання комісії від 23 травня 2023 року, голова Запорізької обласної ради має право призначити директора комунального некомерційного підприємства за строковим трудовим договором, шляхом укладання контракту, на період дії правового режиму воєнного стану на території України та 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану або до призначення іншої особи директором.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок