Відсутність комунікації від влади створює благодатне поле для фейків — медіатренер Ігор Куляс

Відсутність комунікації від влади створює благодатне поле для фейків — медіатренер Ігор Куляс

Відсутність комунікації від влади створює благодатне поле для фейків — медіатренер Ігор Куляс
Суспільне Харків

Брак інформації та роз'яснень від влади призводить до виникнення здогадок і брехні — так медіатренер Ігор Куляс коментує ситуацію із кількаденною відсутністю офіційних даних від Харківської міської ради про стан мера Геннадія Кернеса.

"Від влади немає ніяких сигналів, відтак масмедіа змушені шукати хоча б якісь пояснення тому, що відбувається. А коли немає комунікації, то, звичайно, це дуже благодатне поле для появи здогадок, фейків і так далі", — прокоментував Куляс "Темі дня" на Суспільному.

За його спостереженнями, відсутність комунікації — доволі типова реакція влади щонайменше останні п'ять років.

"Влада не комунікує як слід, не пояснює, що відбувається, що вона робить, що з нею відбувається. Дуже прикметно, що на сьогоднішній день хедлайнерами такої поведінки є "Слуги народу", починаючи від самого пана президента. Але, наприклад, харківська міська влада начебто не з того табору, але комунікує десь в такий же спосіб", — порівнює медіатренер.

"Мені здається, коли у суспільства через медіа виник інтерес, чому певний пан не з'являється на люди протягом тривалого часу, то, звичайно, треба було б виходити й пояснювати, що саме відбувається, а не мовчати, потім обурюватися тим, що медіа щось вигадують", — додав він.

На думку політологині Юлії Біденко, докладна інформація про перебіг хвороби лідера може навіть додати рейтингу.

"Наприклад, коли хворів Борис Джонсон, прем'єр Великої Британії, постійно громадяни тримали руку на пульсі й це додало рейтингу уряду. Тобто така прозорість, інформування про стан здоров'я, співчуття щодо стану здоров'я з боку співгромадян щодо стану здоров'я лідера, воно йшло на користь і збільшувало підтримку усім урядовим рішенням, які були пов'язані з карантином у Великій Британії", — зауважує Біденко.

"Якщо орган, який очолюється політиком, інформує про стан його здоров'я, дає роз'яснення щодо власних кроків відносно карантину, то це збільшує довіру до органу", — каже політологиня.

Однак вона зазначає, що в ситуації виборчого процесу завдання політичних штабів можуть бути іншими.

"Штабні інтереси тут будуть переважати, щоб не надавати цю інформацію і тримати інтригу, щоб не робити критичних рішень, які позначаться і на рейтингу політичної сили", — каже Біденко.

Що відомо

  • 15 вересня у міськраді підтвердили, що Кернес госпіталізований до 17 лікарні з коронавірусом та двостороннім запаленням легень. В мерії повідомили, що стан Кернеса оцінюється як стабільно важкий. До сьогодні роз'яснень у міськраді не давали, окрім підтвердження 14 вересня, що мер на лікарняному.
  • Про те, що Геннадій Кернес може бути в лікарні, Суспільне повідомило 12 вересня. Інформацію про це редакція намагалася перевірити з 10 вересня.

Автори: Віта Дубовик, Валерія Гецко

На початок