Шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингують під Верховною Радою у Києві

Шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингують під Верховною Радою у Києві

Шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингують під Верховною Радою у Києві Фото: Михайло Волинець

Шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингують під Верховною Радою у Києві. Розпочали пікет об 11 ранку 15 вересня. Про це повідомив працівник шахти «Родіна» Олександр Потапенко, він в цей час у столиці.

Всього у Києві страйкують 44 людини. За словами Олександра Потапенка до них ніхто не виходив, у Києві планують лишатися допоки не виконають вимоги гірників.

Сто дев’яносто два робітника “Кривбасзалізрудкому” продовжують страйк у шахтах Кривого Рогу, який розпочали другого вересня. Про це повідомив Михайло Волинець голова конфедерації вільних профспілок України.

У Кривому Розі шахтарі страйкують тринадцяту добу поспіль. Протест розпочався у ніч на третє вересня – тоді відмовились підійматися гірники шахти «Жовтнева». Десяту добу страйкують гірники шахти «Родіна», вони організували наймасштабніший підземний страйк, зараз під землею 70 гірників. Робітники цієї шахти доєдналися до протесту шостого вересня. Один із протестувальників шахти «Родіна» Богдан Ремінний розповів про стан гірників.

"Нормально люди почуваються. Продукти є, вода є, усім забезпечені. Дякуємо усім, хто нам допомагає. Руда дійсно закінчується, якщо її і відвантажують, то відвантажують те, що залишилося на складах. З шахти руда не видається сьогодні на-гора. Будемо продовжувати свій протест до тих пір, поки не будуть виконані всі наші умови – доки не буде підвищена заробітна плата, яка впала в два рази, і умови праці повинні бути покращені. Будемо стояти до тих пір, поки не буде результату", – розповів машиніст бурильної установки шахти «Родина» Богдан Ремінний.

Чоловік Тетяни під землею з восьмого вересня. Говорить жінка, пішов у понеділок на роботу і не повернувся, згодом дізналася про страйк. Відтоді приходить та передає чоловіку їжу та солодощі.

"Дуже хочеться, щоб все там завершилося. Передаємо йому та різні солодощі. Він телефонує, каже, що їм треба. Сьогодні передавала йому борщ, супчики. Всі тебе підтримують. Не вірте,що тут нікого нема. Тут є. Ми їздимо і на майдани і усюди, де потрібно", – говорить Тетяна – дружина гірника.

Олександра Марченко, працівниця шахти “Гвардійська” розповідає, що харчування для гірників почала організовувати від початку акції.

"Після того, як дізнаємося, що потрібно, звозимо все це кліттю нашого стовбуру. Хлопці приходять і забирають все, що їм потрібно. Це можуть передавати і дружини, і знайомі. Ми підтримує зв'язок з іншими шахтами – вони телефонують нам, а ми їм і координуємо свої дії, тому що справді зараз нам дуже багато чого передають люди, навіть ті, хто не працює на шахті", – говорить Олександра Марченко – підземна стовбурова шахти «Гвардійська».

192 робітника “Кривбасзалізрудкому” продовжують страйк, який розпочали другого вересняФото: Суспільне. Дніпро

Володимир Полунін, голова незалежної профспілки шахти "Гвардійська", каже – на початку було складно все це організувати. Наразі, допомогу надає чимало небайдужих городян, адміністрація шахти, зі свого боку, не створює жодних перешкод, щоб передавати їжу гірникам.

"Я з самого початку займаюся цим питанням. Це складно, бо я знаю усіх тих хлопчиків, які там, я з ними працював під землею. Вони мають свою точку зору, чи в нашій профспілці, чи в іншій – я їх усіх підтримую, тому що вони мають свою точку зору", – говорить Володимир Полунін – голова незалежної профспілки шахти "Гвардійська".

192 робітника “Кривбасзалізрудкому” продовжують страйк, який розпочали другого вересняФото: Суспільне. Дніпро

192 робітника “Кривбасзалізрудкому” продовжують страйк, який розпочали другого вересня

Що відомо

  • У Кривому Розі 13 день триває підземний страйк гірників. Із забою чотирьох шахт «Кривбасзалізрудкому» не виїжджають робітники. Протестувальники вимагають, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
  • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та «Кривбасзалізрудкомом».

Читайте також

Десяту добу страйкують гірники шахти “Родіна”, зараз під землею 70 гірників

Керівництво «Кривбасзалізрудкому» оголосило про звільнення трьох працівників керівного складу

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди