Миколаївський юрист розповів, як регулюється волонтерська діяльність

Миколаївський юрист розповів, як регулюється волонтерська діяльність

Миколаївський юрист розповів, як регулюється волонтерська діяльність Kat Yukawa

Чим регулюються волонтерська діяльність в Україні? Відповідь на це питання дав керівник Миколаївської обласної організації Союз юристів України Дмитро Слободянюк в ефірі програми “Радіодень”.

Закон України Про благодійну діяльність та благодійні організації ‒ базовий документ, в якому чітко визначено, як повинен відбуватися збір коштів.

"У Законі зазначається наступне: збір називається публічним збором благодійних пожертв. І ключовими нюансами, які зазначаються в законі, що для такого збору повинні бути певні підстави. Все повинно відбуватися в рамках чинного законодавства", ‒ каже Дмитро Слободянюк.

Миколаївський юрист розповів, як регулюється волонтерська діяльністьray sangga kusuma

Закон дозволяє збирати гроші або на користь благодійної організації, або кінцевого бенефіціара, того хто повинен кошти отримати. Залежно від цього може бути наступне: або благодійна організація видає нотаріальну довіреність на ту особу, яка буде збирати ці гроші, де зазначається мета збору коштів, час і місце такого збору і інші певні нюанси, з яких можна побачити, що людина діє на законних підставах; або якщо це, наприклад, відбувається стосовно бенефіціара, то може укладатися з ним безпосередньо контракт, який також в більшості своїх умов є договором – доручення. Фактично та людина доручає збирати ці кошти в її інтересах.

У договорі повинні бути прописані: мета збору, час та місце збору цих коштів. І кожен, хто бачить, як це відбувається, може фактично запитати чи є щонайменше ці документи з собою, тому що я повинен з ними ознайомитися, що ця людина діє на законних підставах.

Наявність прозорої скриньки, заклеєної, опломбованої не дає з точки зору Закону підстав, що все дійсно відбувається в рамках чинного законодавства і немає ніякого шахрайства.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди