"Нас викидають на вулицю": на Рівненщині закрили дитячий санаторій

"Нас викидають на вулицю": на Рівненщині закрили дитячий санаторій

Ексклюзивно
"Нас викидають на вулицю": на Рівненщині закрили дитячий санаторій
Суспільне Рівне

На Рівненщині працівники обласного дитячого туберкульозного санаторію нарікають на те, що їх звільняють без виплати боргів із зарплати. Також персонал реорганізованого медзакладу отримує трудові книжки без вихідної допомоги. Така ситуація склалася у санаторії "Новостав", який зачиняють 16 вересня. Національна служба здоров'я відмовилася його фінансувати у рамках другого етапу медичної реформи.

Пацієнтів санаторій не приймає з 1-го квітня. Частина – на амбулаторному лікуванні, решта – в інших медзакладах. Наталія Синюк працювала тут вихователькою 26 років. Каже, їй досі боргують зарплату за три місяці, хоча закон зобов'язує розраховувати в останній день роботи.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

"Для багатьох працівників нашого закладу місце роботи тут – єдине джерело доходу. Із червня нам ще не доплатили борги по нашій заробітній платі. Роботу нам нікому не запропонували. Говорячи простими людськими словами – нас викидають на вулицю без шматка хліба", – каже Наталія Синюк.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

Наталія та інші працівниці санаторію прийшли у заклад востаннє, щоб забрати документи. Що робити далі, кажуть, ніхто не пояснив.

Загалом у штаті 105 посад, але реально працює на двадцять осіб менше.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

"Згідно з законом, я не мала би права видавати трудову книжку без повного розрахунку людей. Але в нас зараз немає фактично з завтрашнього числа організації, наш наказ на звільнення зроблений вже в пульмонологічному центрі", – розповіла старша інспекторка з кадрів санаторію "Новостав" Лідія Олійник.

Зі слів очільника профспілки, санаторій мали реорганізувати і приєднати до фтизіопульмонологічного центру, адже заклад не уклав договір з Національною службою здоров'я і не отримав держфінансування. Про звільнення всіх мови не було. Тим більше – без виплати боргу і вихідної допомоги.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

"Зараз є у всіх працівників єдиний шлях – це в суд. Будемо завалювати судами. Ми приймали, лікували дітей, в нас були добрі традиції. Ми розуміємо, що сталося, але те, що з нами зробили – це зовсім інше, такого ми не чекали", – говорить голова профспілкової організації санаторію Володимир Федитник.

Саме приміщення з меблями та обладнанням законсервують. Воно буде на балансі фтизіопульмонологічного центру. Два тижні тому Суспільне розповідало про таку ж ситуацію в колишній туберкульозній лікарні у Млинівському районі. Такі будівлі можуть орендувати на місцях, – пояснював тоді голова комісії з реорганізації комунального майна.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

"До кінця не врегульований законотворчий механізм здачі в оренду комунального майна. Тому ми чекаємо, коли буде завершений цей процес на законодавчому рівні, ну і в перспективі будемо вести переговори. Але, враховуючи те, що довгий час там лікувалися туберкульозні хворі, все-таки треба дуже добре подумати, в якому напрямку ми зможемо цю ініціативу втілити", – розповів голова комісії Федір Аврука.

Вже є підприємці, які претендують на будівлі тубзакладів, – каже очільник медичної галузі області Олег Вівсянник. З їхніми керівниками домовляються за працевлаштування вивільнених працівників. Навесні обласна рада виділила кошти на реорганізацію, але їх забракло, щоб розрахуватися з персоналом. Як і забракло субвенції від держави.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

"Зараз ми вирішуємо питання вишуковування коштів з внутрішніх резервів закладів, до яких приєдналися. Також маємо велику надію, що Міністрество охорони здоров'я, як обіцяло, дофінансує заклади охорони здоров'я на рівні бюджету 2019 року. А також маємо звернення до обласної ради щодо виділення додаткових коштів для погашення заборгованості перед працівниками тих закладів, які реорганізуються", – зазначив Олег Вівсянник.

закриття санаторію рівне
Суспільне Рівне

Питання вирішать у вересні або жовтні, – додає Олег Вівсянник. Адже з часом заборгованість до повного розрахунку з людьми буде рости.

Автор: Володимир Струс

На початок