У Покровську в перинатальному центрі оновили відділення для новонароджених

У Покровську в перинатальному центрі оновили відділення для новонароджених

У Покровську в перинатальному центрі оновили відділення для новонароджених
Покровська МВА

4 грудня у Покровському перинатальному центрі на Донеччині відкрилося відділення надання допомоги новонародженим. Тепер не потрібно буде направляти недоношених немовлят в місто Дніпро, реабілітація дітей триватиме у Покровську.

Про це повідомили в Покровській міській військовій адміністрації.

За даними МВА, до повномасштабного вторгнення РФ на Донеччині працювали три перинатальних центри, зокрема по одному центру III рівня в Маріуполі та Краматорську та один центр II рівня в Покровську.

"На жаль, зараз в області залишився лише один такий заклад. Було прийнято рішення підвищити рівень цього центру в Покровську. Завдяки цьому оновленню не потрібно буде немовлят направляти в місто Дніпро — у відділенні відбуватиметься реабілітація недоношених немовлят — це окремий пакет контрактування з НСЗУ, а саме неонатальна реабілітація. Він дуже добре оплачується. Тобто це наповнення бюджету самої лікарні", — розповів заступник начальника Донецької ОВА Денис Клюшников.

За словами заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової, укомплектували відділення з різних джерел: деяке устаткування перевезли із закритих через воєнний стан відділень, дещо придбали за кошти обласного бюджету.

"Тепер відділення має сучасний вигляд та медобладнання, яке є тільки в Донецькій області. Сюди вже від завтра переведуть на реабілітацію четверо пацієнтів", — зазначила Маргарита Ідрісова.

Як розповів керівник перинатального центру Іван Циганок, з початку року у закладі на світ вже з'явилось 640 немовлят, 120 з яких народилися передчасно.

"42 дитини потребували інтенсивної допомоги, а також переводу до другого етапу виходжування. Розраховано відділення на одночасне перебування 6 пацієнтів. За необхідності тут можна розмістити до 10 немовлят", — розказав Циганок.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок