Ремонт пішохідного мосту на кропивницькому вокзалі коштуватиме до п’яти мільйонів

Ремонт пішохідного мосту на кропивницькому вокзалі коштуватиме до п’яти мільйонів

Ексклюзивно

Капітальний ремонт зруйнованого пішохідного мосту, розташованого на території кропивницького залізничного вокзалу коштуватиме від чотирьох до п’яти мільйонів гривень. Ремонтуватиме його Одеська залізниця.

Заступник начальника служби колії Одеської залізниці Володимир Козінський розповів Суспільному, що ремонтні роботи на мосту мали почати 2021 рок – відремонтувати плити й стояки опор, шви між плитами, замінити асфальтне покриття та загороджувальні щити. Не зробили цього через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

"Приступити до цього виду ремонту раніше ми не змогли. Орієнтовно це буде коштували близько 4-5 мільйонів".

Збудували міст пів століття тому. Причиною руйнування став мокрий сніг та сильний вітер, сказав Володимир Козінський.

"Міст залізобетонний повністю. Пішохідний, призначений для пропуску людей з одного боку станції на іншу. В аварійному стані він не перебував, але він перебував на обліку через періодичні зауваження щодо бетонного шару".
зруйнований міст. залізничний вокзал Кропивницький
Зруйнований міст на залізничному вокзалі у Кропивницькому, 4 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

За даними Володимира Козінського, точну причину руйнування визначає комісія залізниці. За сприятливої погоди ремонт триватиме до двох місяців.

Руйнування мосту — надзвичайна ситуація об’єктового рівня

Зруйнований міст сполучав два мікрорайони, розділені залізницею – Миколаївку та Ковалівку. Його руйнування визначили надзвичайною ситуацією об’єктового рівня, сказав заступника міського голови Олександр Вергун.

"Цей міст перебуває на балансі Одеської залізниці, Помічнянської дистанції колії. Уламки, що були на пероні, ліквідували. Залучали працівників і техніку комунального підприємства".
Демонтаж мосту на вокзалі у Кропивницькому
Демонтаж мосту на вокзалі у Кропивницькому, 28-29 листопада 2023 року. Фото: Facebook Кропивницької міської ради

Міст був у дірках і незручним, розповів місцевий житель Стефан.

"Латочка за латочкою. Жінці кажу – не ходи, бо, мабуть, впаде. Багато людей з інвалідністю, багато велосипедистів – треба зробити якісь доріжки, щоб можна його викотити, а не тягти".

Поки мосту немає, люди ходять коліями.

На початок