Студенти презентували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка в Миколаєві

Студенти презентували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка в Миколаєві

Варіант скверу запропонованого студентами
Варіант скверу імені Шевченка запропонованого студентами. Кадр з презентації, Миколаївська міська рада

У Миколаєві презентували ідеї реконструкції скверу імені Тараса Шевченка у післявоєнний час. Плани з оновлення розробляли на громадських засадах, без залучення бюджетних грошей. Автори — студенти Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Про це четвертого грудня повідомили у пресслужбі Миколаївської міської ради.

Бачення скверу

Під час презентації три групи студентів університету продемонстрували своє бачення повоєнної реконструкції скверу. Наставниця, віцепрезидентка Національної спілки архітекторів України, докторка архітектури Олена Олійник зазначила, у проєктах пробували поєднати тенденції сталого розвитку зі специфікою розвитку Миколаєва.

"Ми мали кілька консультацій з данськими колегами з Королівської академії мистецтв і домовились, що зробимо окрему презентацію, а вони нададуть нам свої коментарі та побажання", — додала наставниця.

Перша ідея

Створення безпечного простору відпочинку
У Миколаєві продемонстрували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка
Альтанка для відпочинку та заходів. Кадр з презентації, Миколаївська міська рада

Студенти виявили сильні та слабкі сторони скверу. За даними вибудовували подальше рішення.

"Сильні сторони об'єкта, як то: зв'язок з історичною забудовою навколо, вулицею Шевченка, вигідне розташування, уже наявне широке різноманіття дерев у сквері. А також слабкі сторони: насиченість автобусними зупинками, недостатність тіні, відсутність оформлених зон", — цитує міськрада студентів.

Група орієнтувалась на створення безпечного простору відпочинку, в основі якого — екологічне використання енергетичних ресурсів.

"Створення зон індивідуального відпочинку, навчання та проведення заходів, а також кількох спортмайданчиків. У зоні навчання пропонується створити альтанку для проведення різного типу заходів, а поряд з нею — бібліотеку. Альтанка має оснащуватись сонячними батареями", — зазначають студенти.

У Миколаєві продемонстрували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка
Спортмайданчик. Кадр з презентації, Миколаївська міська рада

Крім того, план передбачає застосування спеціального покриття доріжок, для забору дощової води, з подальшим використанням при зрошенні.

Друга ідея

Друга група пропонує створити у сквері кафе, дитячий майданчик, громадський сад з теплицею та спортивні зони.

"Студенти визначили сильними сторонами скверу кількість скульптур, але їх стан визнали незадовільним. У зеленій зоні багато простору, вигідне розташування, але в ньому відсутнє культурне життя, а дороги навколо в аварійному стані", — йдеться в повідомленні міськради.

У Миколаєві продемонстрували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка
Проєкція дитячого майданчика. Кадр з презентації, Миколаївська міська рада

Третя ідея

Центр суспільного та культурного життя міста
У Миколаєві продемонстрували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка
Дитячий простір. Кадр з презентації

Студенти-архітектори вбачають сквер як центр суспільно-культурного життя міста. За їх планом, доцільно об'єднати сквер Шевченка зі сквером Юних героїв.

"Автори цієї концепції реконструкції скверу вважають особливістю зеленої зони її культурну спадщину, популярність серед містян та розташування. Але слабкими сторонами є зношеність та інфраструктурні проблеми, обмежений функціонал", — додають у повідомленні міськради.

У Миколаєві продемонстрували ідеї реконструкції скверу імені Шевченка
Зона для настільних ігор. Кадр з презентації

Також проєкт передбачає створення відкритої виставкової галереї, а головна площа скверу стане трансформаційною та матиме можливість переобладнуватися відповідно до потреб.

Підсумок

Наставниця Олена Олійник зауважила, що це не остаточні варіанти, а лише бачення того, як можна розвивати потенціал, що є.

"Наша мета була зробити Миколаїв місцем щастя, місцем, куди будуть повертатися люди. Бо це буде запорука того, що люди захочуть залишатися жити в Миколаєві", — додала Олена Олійник.

Крім того, у планах проєкти з реконструкції скверів "Вітрильний" та "Каскадний".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок