В Івано-Франківську презентували вистави Всеукраїнського театрального фестивалю-премії "GRA"

В Івано-Франківську презентували вистави Всеукраїнського театрального фестивалю-премії "GRA"

В Івано-Франківську презентували вистави Всеукраїнського театрального фестивалю-премії "GRA"
Фото: сторінка у facebook "Фестиваль-Премія ГРА"

3-4 грудня в Івано-Франківську перебували фіналісти Всеукраїнського театрального фестивалю "GRA". Мистецьке змагання ініціювала Національна спілка театральних діячів України, розповіла Суспільному комунікаційниця спілки Ольга Байбак.

З її слів, 3 грудня Харківський драмтеатр показав виставу "Нехай щастить", а Франківський драмтеатр — постановку режисера й директора театру Ростислава Держипільського "Лісова пісня на полі крові". 4 грудня актори Одеського музично-драматичного театру зіграли виставу "Саша, винеси сміття".

У фіналі фестивалю змагаються 12 постановок театрів з усієї України. Вони презентують спектаклі на сценах Львова, Івано-Франківська, Рівного та Києва. Їх оцінює іноземне журі.

"У нас представлені зазвичай учасники різних країн, і вони бачать зріз українського театру. І дуже часто у нас переможцями стають ті, яких не очікують навіть самі театри й експерти. Цього року ми ще додали номінацію, яка називається "За кращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни", — каже Ольга Байбак.

З її слів, минулого року фестиваль не відбувся, тому зараз оцінюють прем'єрні вистави 2021 та 2022 років.

"Для мене український театр є унікальним. Те, як ви працюєте з голосом, з музикою, зі звуковими засобами, — це щось унікальне. До того ж в українському театрі є надзвичайно потужне емоційно-енергетичне зерно, і завдяки цьому всьому він здатен комунікувати з глядачем навіть без розуміння мови", — поділилася враженнями представниця журі зі Швеції Софія Ниблом.

Надалі фестиваль "GRA" поїде до Рівного, а церемонія нагородження буде 9 грудня у Києві.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок