Грає біля моря на світанку: піаніст з Києва дав концерт на одеському Ланжероні

Грає біля моря на світанку: піаніст з Києва дав концерт на одеському Ланжероні

Два місяці на світанках та в обід на пляжі "Ланжерон" в Одесі грав на фортепіано Ігор Янчук. Проєкт музикант назвав "Піаноморе". Детальніше про нього та творчість піаніста — у матеріалі Суспільного.

До Одеси Ігор Янчук приїхав два місяці тому з Києва, аби зустрічати світанки біля моря та дарувати музику випадковим людям. Надихнув на це, за його словами, один із світанків.

"Я вирішив просто частіше грати на світанках саме для сонця, для всіх охочих, хто може прийти. І так цей проєкт доріс до сьогоднішнього дня, він називається "Піаноморе". Двох форматів: ранковий і денний. На світанках сонця більше, людей менше і тиша. Музика звучить саме для сонця, для людей, для природи, для чайок. І в першу чергу для мене", — розповів піаніст.

Ігор Янчук, вуличний музикант
Піаніст Ігор Янчук. Фото: Суспільне Одеса

3 грудня був останній концерт на Ланжероні в цьому сезоні. Музикант зазначив, що вже достатньо холодно на вулиці, і інструменту час переїхати у тепле місце — квартиру на вулиці Ланжеронівській, де час від часу будуть квартирники.

"Я б ще міг грати, просто інструмент вже проситься в тепло. Він вже всією своєю музикою каже, що забирайте мене. Плюс сама погода за останній тиждень його двічі перевернула і він чудом вцілів, хоча вода його повністю омивала", — сказав Ігор Янчук.

піаніст Ігор Янчук в Одесі
Ігор Янчук за фортепіано на одеському Ланжероні. Фото: Суспільне Одеса

Ігор Янчук піаніст на Ланжероні
Ігор Янчук за інструментом. Фото: Суспільне Одеса

Кожен виступ піаніста збирав навколо фортепіано слухачів. Хтось гуляв повз та випадково почув музику, а хтось, як Наталя, стежили за музикантом в "Інстаграмі" і спеціально прийшли на концерт.

"Раніше сама ніколи не була особисто. Але завжди в ефір онлайн, якщо бачила в "Інстаграмі", заходила і дивилась. Завжди хотіла потрапити на світанок, але не виходило. Я у захваті, і погода і музика, симфонія така. Дуже гарно, мурахи, не від холоду, але й від холоду також", — розповіла слухачка Наталя.

Музикант Ігор Янчук на Ланжероні
Інструмент музиканта на пляжі "Лінжерон". Фото: Суспільне Одеса

Василь також спеціально прийшов на концерт. Каже, що вперше почув гру Ігоря Янчука на квартирнику.

"Мене запросили на квартирник, де він грав прекрасну музику, і сьогодні я вирішив прийти і почути його знову. Дуже подобається, його музика пробуджує, вона зцілює серця і наповнює енергією, Ігор дуже класна людина. Емоції щастя, радості, наповнення і кохання всередині – це та музика, яка надихає і зцілює зсередини", — поділився своїми враженнями чоловік.

Знову грати просто неба музикант планує з настанням весни.

Ігор Янчук, піаніст
Годинник, який стоїть на фортепіано Ігоря Янчука. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок