Дмитро SMOOVE Кривенко – про олімпійську мрію, стереотипи про данкерів та нікнейми в НБА

Дмитро SMOOVE Кривенко – про олімпійську мрію, стереотипи про данкерів та нікнейми в НБА

Ексклюзивно
Дмитро SMOOVE Кривенко – про олімпійську мрію, стереотипи про данкерів та нікнейми в НБА Instagram @smooveukraine

Дворазовий чемпіон світу зі слем-данків – у гостях рубрики Press Start Youtube-каналу "Суспільне Спорт".

Чому щасливий виступати за амерканську шоу-команду "Гарлем-Глобтротерс"? Які стереотипи готовий зруйнувати про баскетбол? Про що найбільше мріє? Як виникла ідея вести власний влог, де зараз 300 000 підписників? Про все це та багато іншого Дмитро SMOOVE Кривенко розповів в інтерв’ю для рубрики Press Start Youtube-каналу "Суспільне Спорт".

Контракт із “Гарлем Глобтротерс” – чому це круто?

По-перше я туди хотів потрапити все життя, по-друге це команда з дуже багатою історією. Вони активні з 1926 року. Багато історій з ними пов’язано. Видатні баскетболісти там грали до того як потрапити до NBA. І завжди це була темношкіра команда. Було дуже мало білих і загалом представників інших національностей, лише чорношкірі хлопці з Америки. Мріяв потрапити туди, бо там шоу-баскетбол поєднується з грою 5 на 5, трюками, слем-данками тощо. Загалом це весело та цікаво.

Як зазвичай святкуєш перемоги?

Я навіть не перевдягаюся з форми, у якій був. Ось коли я взяв останню медаль, я навіть не перевдягався після конкурсу й був до наступного ранку у формі, лосинах, всьому обмундируванні. Не хотілося відпускати цей момент. Усі вже перевдяглися, у сорочках, усі гарні, а я ходив у формі України й смакував перемогу якомога довше.

Яка твоя найбільша спортивна мрія?

Мрію потрапити на Олімпійські ігри. Те, чим я займаюся, - не офіційний вид спорту. Але все одно Міжнародна федерація баскетболу визнала слем-данки. Це щось між шоу і спортом.

Тобто вже проводяться чемпіонати світу, за які дають медалі. Баскетбол 3*3 вже цьогоріч мав бути представлений на Олімпіаді. І ми, данкери, в теорії мали поїхати туди з показовим виступом. Для мене навіть у такому амплуа, як шоумен, туди потрапити - це найвища нагорода.

"Коли взяв останню медаль, не хотілося відпускати цей момент. Усі вже перевдяглися, у сорочках, усі гарні, а я ходив у формі України й смакував перемогу якомога довше", – Дмитро Кривенко.

Пригадай найбільш прикрий момент кар'єри

На чемпіонаті світу в 2018 році ми виступали разом із нашим українським данкером Вадимом Піддубченком, і мені вдалося пробитися до фіналу, а він не пройшов. Можна сказати навіть, що з моєї провини. Тому що він вибрав один кидок, у нього він не вийшов, і він попросив мене допомогти – віддати йому точний пас. На мене всі інші данкери покладаються, адже я віддаю хороші паси. Тоді лишалося 15 секунд, я теж занервував, віддав погану передачу, він не зміг забити й пройти до фіналу. Тобто тут певною мірою беру провину на себе. Це був прикрий момент, але все одно я виграв “золото”, тому це швидко забулося.

Які стереотипи існують про баскетболістів?

Нібито білошкірі не вміють стрибати. Навіть фільм такий є. Але, я думаю, цей стереотип вже давно зруйнований. У нас білі хлопці давно обходять темношкірих у змаганнях. От у слем-данках найпопулярніший - канадець Джордан Кілґенон. То він перемагає всіх на своєму шляху, незалежно від кольору шкіри, національності.

Стосовно зросту, я вважаю, давно нема таких моментів. У NBA грали хлопці зі зростом навіть менше 170 см, і водночас на майданчику перебували гравці 2,3 м. Головне, звісно, - вміння. Якщо ти вищий, у тебе дещо більші шанси, якщо однакові здібності. Тож напевно - якщо ти вищий, то простіше потрапити до якоїсь професійної ліги. Утім, гравці, які нижчі, більш цілеспрямовані.

Що нервує у твоєму виді спорту? Що б хотів змінити?

У слем-данках завжди суперечливе суддівство. Здебільшого на конкурси звуть не якихось професійних гравців чи тих, хто тямить у цьому, а місцевих селебриті. Організатора, чи місцевого артиста, який зовсім не розуміє, що відбувається. От гарно стрибнув хлопчина, значить 10 балів. А всі інші такі: та ми ж рік готувалися до цього чемпіонату, що за..? Оце б хотілося змінити, щоб запрошували таких людей, які дійсно щось тямлять.

У тебе власний YouTube канал з майже 350 000 підписників. Як з'явилася ідея вести влог?

Я загалом усе життя роблю відео різні. Якось зайшов на YouTube і хотів подивитися щось про баскетбол. Але було дуже мало зрозумілою мовою. А я наче й розповісти можу, і знаю, й пограти можу й зверху забити. Думаю, спробую зняти. Це виявилося не так легко. Розмовляти з собою на камеру - це жахливо, почуваєшся цілковитим дурнем. Але в якийсь момент відпускаєш ситуацію, коли бачиш, що глядачам цікаво.. Я не уявляв, що моє життя може бути цікавим. А потім подумав: ну я подорожую ще й, можна показати, куди їду, показати змагання, розповісти про них. Отак роки зо три тому я розпочав, і відтоді самому сподобалося. От і продовжую.

Дмитро SMOOVE Кривенко – про олімпійську мрію, «короткий» баскетбол та нікнейми в НБАInstagram @smooveukraine

Дмитро SMOOVE Кривенко – про олімпійську мрію, «короткий» баскетбол та нікнейми в НБА

Розмовляти з собою на камеру - це жахливо, почуваєшся цілковитим дурнем. Але в якийсь момент відпускаєш ситуацію, коли бачиш, що глядачам цікаво... – Дмитро Кривенко про власний влог.

Назви три речі, через які пишаєшся Україною

Попри все наші люди – молодці. Ми долаємо всякі труднощі. Якщо говорити про спортсменів, то навіть коли у нас нема крутих умов для тренувань, ми все одно досягаємо великих успіхів.

Пишаюся любов’ю до батьківщини. Адже куди б я не поїхав, де б не було добре, все одно тягне додому. І я зустрічав дуже багато таких людей, які виїхали за кордон, уже там облаштувалися, і все одно сумують за домом і хочуть повернутися.

Пишаюся нашою красивою українською мовою. Я сам із Харківщини, де здебільшого говорять російською, але ми з дівчиною іноді влаштовуємо дні, коли говоримо лише українською.

Дмитро Кривенко став уже став уже одинадцятим героєм рубрики Press Start. У першому випуску на запитання відповідала фехтувальниця Ольга Харлан.

Також брали участь в шоу каратист Станіслав Горуна, скелетоніст Владислав Гераскевич, стронгмен Василь Вірастюк, фехтувальниця Олена Кривицька, дзюдоїст Георгій Зантарая, фристайлер Олександр Абраменко, гімнастка Діана Варінська та тенісистка Леся Цуренко.

Передивитися усі відео можна на Youtube-каналі "Суспільне Спорт".

Формат рубрики Press Start нагадує шкільну анкету для друзів: різні спортсмени відповідають на схожі запитання як про спорт, так і про звичайне життя, уявляють себе в різноманітних ситуаціях. Відтак, атлети розкриваються як звичайні люди, зі своїми маленькими слабкостями, іноді дивними музичними смаками, чудовим гумором, веселими дитячими історіями.

Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол