З гілля і висівок: підприємство на Черкащині виготовляє паливні гранули

З гілля і висівок: підприємство на Черкащині виготовляє паливні гранули

У Тальнівській громаді запустили виробництво пелет. За сировину — тріски, гілля і, навіть, висівки.

Завдяки такому проєкту планують зекономити гроші на опаленні комунальних приміщень, розповів Суспільному голова ОТГ Василь Сідько.

Пелети – гранули для опалення, виготовляють за стандартною технологією, розповів директор підприємства Віктор Крошка:

"Сировина втягується вентилятором у подрібнювач, у циклон. У циклоні подається пневматично за допомогою котла підсушується дана вже подрібнена маса, і йде на формування. Ось якраз основний вузол формування самих пелетів".

За сировину для пелетів використовують відходи, пояснив пан Віктор. На переробку йдуть тріски, гілля, тирса і, навіть, висівки. За годину виробництва отримують до чотирьохсот кілограмів палива:

"Зараз завод працює в тестовому режимі. Ми зараз пробуємо наладити виготовлення пелетів з різної сировини", — розповів пан Віктор.

В Тальному виготовляють пелети
Фото: Суспільне Черкаси

Переваги вже можуть порахувати: 2,5-3 тонни паливних пелетів заміняють одну тисячу кубометрів газу. За словами голови Тальнівської громади Василя Сідька, раніше такі відходи складали на сміттєзвалищі. Нині виготовлення пелетів допомагає зекономити не лише на вивезенні непотребу, а й на опаленні комунальних приміщень. Реалізували проєкт у співпраці з місцевим бізнесом. За гроші громади збудували ангар, обладнання придбало підприємство.

"Ми взяли техніку нову, робимо таку щепу. Возимо на пелетний цех. Ми розробимо, я думаю, спільну програму з забезпечення, по опаленню нашої громади такими пелетами".

У Тальному виготовляють пелети
Фото: Суспільне Черкаси

Зі слів Василя Сідька, опалювати гранулами будуть приміщення соціальної сфери. Передусім школи і садочки. Перевести їх на альтернативний обігрів планують навесні. Нині котел для опалення пелетами працює у терцентрі соціального обслуговування. Його керівник, Сергій Шпичак, розповів: взимку не змерзнуть.

"Ми котлом опалюємо двоповерхове приміщення. Там дві тисячі квадратних метрів. В приміщенні тепло. Температура в межах 21-22 градуси тримається. Так що котла нам вистачає повністю".

Очільник області Ігор Табурець пояснив: таке виробництво дає чимало переваг:

"Таким шляхом мають рухатися всі громади, використовували, щоб ці землі не просто пустували. Вони можуть частково на співфінансування йти, робити відтермінування виплат за землю, скасовувати взагалі оренду для того, щоби бізнес заходив. Також ми говоримо і про велику кількість робочих місць, і говоримо по додаткові надходження в саму громаду".

У Тальному роблять пелети
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок