Пюре, котлета і компот: для черкаських школярів молодших класів відновлять безоплатне харчування

Пюре, котлета і компот: для черкаських школярів молодших класів відновлять безоплатне харчування

Із бюджету міста Черкаси спрямували 120 мільйонів гривень на безоплатне харчування для учнів молодших класів Черкас. Його повернули на прохання від батьків черкаських школярів.

Шкільні їдальні безоплатно цьогоріч відвідували лиш діти пільгових категорій. Із 2024-го – таке право мають усі учні 1-4 класів, розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

На кухні однієї з черкаських шкіл приготували обід для школярів. Насипали його у бокси. Готувати почали із пʼятої ранку, розповіла кухарка Наталія:

"Годуємо дві школи. У нас десь триста та учні іншої школи. 500 людей. "Сьогодні в меню овочеве рагу, запіканка зі згущеним молоком і сметаною".

Для черкаських молодших школярів відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Щодня у меню мають різні страви:

"Пюре, котлета, шніцель. Запіканки, рагу, кашки в нас бувають, компоти, узвари", — розповіла Наталія.

Для черкаських молодших школярів відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Після уроку учень-другокласник Кузьма завжди поспішає на обід. Розповів:

"Дуже смачно, неперевершено просто".

Має улюблені страви:

"Найбільше подобається пюре і рагу".

Шкільним харчуванням задоволений, розповів батько хлопчика – Артем Шимановський.

"Він спортсмен. Для нього харчуватися правильно необхідно. З дому не забезпечиш такого харчування. Якимось бутербродом чи снеком – це не харчування. Він іде в школу, знає, що в нього буде повноцінна їжа, увечері розказує як було смачно. Чи котлетка, чи салатик. Дитина салати в школі почала їсти. До цього примусити дітей їсти овочі було важко".

Для черкаських молодших школярів відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Третьокласник Гліб обідає маминими бутербродами:

"Ну ще буває, яблука, буває, якісь батончики дають".

Мама другокласниці Тамара розповіла, що на початку року, коли харчування стало платним, теж давала доньці їжу з собою.

"Купувала, наприклад, якийсь молочний коктейль, якусь булочку, якийсь банан. За коштами виходило навіть дорожче, але це ж все сухом’ятка, я ж їй не покладу корисну їжу у бокс".

Для черкаських молодших школярів відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Через місяць донька повернулася до харчування у шкільній їдальні, розповіла мама другокласниці.

"Я вирішила для себе, що все-таки донька буде харчуватися у школі. По-перше, харчування якісне, моя дитина з задоволенням їсть цю їжу, хоча вдома є проблема з харчуванням: те не люблю, те не хочу".

Директорка школи Алла Іванова розповіла, що для учнів пільгових категорій 1-4 класів харчування у шкільній їдальні безоплатне. Із 460 школярів — таких тут 320.

"Дітки, які виїхали з тих зон, дітки батьки яких мають довідки, певні, діти, у кого батьки загинули. Ще малозабезпечені, багатодітні, напівсироти, сироти харчуються безоплатно".

Для черкаських молодших школярів відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Інші ж за шкільний обід мають заплатити 55 грн. Але з 2024-го року, за словами заступниці міського голови Черкас Анастасії Чубіної, харчування школярів молодших класів буде безоплатним. Для цього депутати спрямували 120 мільйонів гривень на позачерговій сесії 30 листопада.

"Ця програма діяла з 2015 року. Паузу зробили виключно цього року. Упродовж цього року на адресу закладів освіти, і Черкаської міської ради надходили численні звернення про повернення не тільки для категорійних дітей, а для всіх учнів 1-4 класів".

За перше півріччя цього навчального року за гроші міського бюджету харчувалися пʼять тисяч 600 дітей. Витрати склали 45 мільйонів гривень, розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

"Вартість харчування сягає більше ніж 50 гривень. Помноживши це на 24 робочі дні, виходить сума яка в принципі є не завжди доступною для кожної черкаської родини і плюс додатково в зв’язку з новою програмою і концепцією організації харчування, функція забезпечення гарячого збалансованого харчування, вона повністю покладається на місцеві ради".

У Черкасах відновлять безоплатне харчування
Суспільне Черкаси

Директорка школи Алла Іванова таке рішення підтримує. Якісне харчування стане доступнішим.

"Сьогодні вранці я йшла на роботу, то батьки дуже дякували. Тому що так – це праця, це можливо недостатньо коштів в сімʼї, це багато причин на те, щоб батьки були задоволені".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок