Перейменування вулиці Пушкіна та Сонячного парку у Полтаві: що кажуть місцеві жителі

Перейменування вулиці Пушкіна та Сонячного парку у Полтаві: що кажуть місцеві жителі

Доповнено

Майже 4 тисячі голосів віддали люди за варіанти нових назв для вулиці Пушкіна та Сонячного парку у Полтаві. Їх мають назвати на честь загиблих захисників України. Результати мають затвердити під час сесії Полтавської міської ради.

За нові назви для вулиці Пушкіна та Сонячного парку у Полтаві можна було голосувати від 20 листопада до 9:00 4 грудня. Опитування тривало на інтернет-платформі "E-Dem". Усі варіанти для перейменування запропонували на честь загиблих захисників України. Щодо цього отримали загалом 3 810 голосів. Про це Суспільному розповів заступник директора комунальної установи "Інститут розвитку міста" Олексій Довгаль.

Перейменування вулиці Пушкіна у Полтаві

У Полтаві завершилось голосування щодо перейменування Сонячного парку та вулиці Пушкіна
Вулиця Пушкіна у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Вулиця Пушкіна ― одна з найдовших у Полтаві. На ній розташовані, зокрема, парки, заклади освіти та приміщення обласного архіву. Заступник його директора Тарас Пустовіт долучився до голосування за нову назву для цього топоніма.

"Я, приміром, зі свого мобільного телефону не зміг авторизуватися. Тільки після того, як сів за комп’ютер уже, то тоді у мене вийшло. А так ― з першого разу це дійсно було проблемою. Було кілька найменувань цієї вулиці. До 1908-го року у всіх покажчиках, довідкових виданнях вона йде як Кузнецька. А з 1908-го року вона уже йде як Пушкіна. І відтоді вона не змінювала свою назву до сьогодні", — розповів заступник директора Державного архіву Полтавщини Тарас Пустовіт.

Перейменування вулиці Пушкіна у Полтаві
Воїни, на чию честь пропонували перейменувати вулицю Пушкіна у Полтаві. Графіка: Суспільне Полтава

Для перейменування вулиці Пушкіна запропонували два варіанти на вибір: на честь полтавського бійця полку "Азов" Віталія Грицаєнка, який загинув у Маріуполі, а також на честь місцевого активіста та депутата міської ради Юліана Матвійчука, який воював у складі підрозділу аеророзвідки і помер від поранень, отриманих на Донеччині.

Назву на його честь підтримали майже 60% опитаних ― це 2013 людей. Заступник директора комунальної установи "Інститут розвитку міста" Олексій Довгаль розповів:

"Родини були запрошені, з ними обговорювалися різні варіанти і вийшло таким чином, що так ― дві особи, два герої вийшли на одну вулицю. Було подано такі пропозиції. І було рекомендовано робочою групою винести їх. Представники родин пояснювали, чому вулиця Пушкіна для них відіграє якусь особливу роль. У кожного була своя думка, але було ухвалене таке компромісне рішення".

Перейменування вулиці Пушкіна
Вулиця Пушкіна у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Перейменування Сонячного парку у Полтаві

За словами заступникадиректора "Інституту розвитку міста" Олексія Довгаля, щодо Сонячного парку був один варіант ― додати до цієї назви "імені Євгенія Браха". До початку повномасштабної війни він служив у військовому об’єднанні армії у Франції, а потім повернувся захищати Україну. Загинув на Донеччині. Присвоєння імені паркові підтримали 405 людей.

Перейменування Сонячного парку
Сонячний парк у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Як розповів заступник директора "Інституту розвитку міста" Олексій Довгаль, затвердити нові назви мають на сесії Полтавської міської ради. Процес перейменування топонімів у громаді триває від літа 2022-го року.

Процес перейменування вулиць у Полтавській ТГ

Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.

16 грудня 2022-го завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. Затвердили нові назви 10 березня 2023-го під час сесії міської ради.17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування. Змінили назви для майже сотні вулиць другої черги 19 травня 2023-го.

Робоча група з питань перейменування почала розглядати пропозиції до зміни назв топонімів третьої черги 30 травня 2023-го року. 28 серпня у Полтавській громаді завершилося голосування.

Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок