Пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю може бути схвалений до кінця року — сенатор-республіканець

Пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю може бути схвалений до кінця року — сенатор-республіканець

Пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю може бути схвалений до кінця року — сенатор-республіканець
Фото: Associated Press

Сенатор від штату Оклахома Джеймс Ленкфорд припустив, що пакет військової підтримки для України та Ізраїлю може бути остаточно схвалений Конгресом до кінця року.

Про це республіканець повідомив у інтерв'ю ABC.

За словами Ленкфорда, частиною відповідного пакета стануть "суттєві зміни в американській імміграційній системі".

"Ми зробимо це все разом", — зазначив сенатор від штату Оклахома.

Політик вказав, що адміністрація президента США запропонувала десятки мільярдів доларів для України та Ізраїлю, а також 14 мільярдів доларів на безпеку державних кордонів.

Тоді законодавці від Республіканської партії підкреслили, що відповідні кошти мають бути пов'язані зі змінами в імміграційній політиці, наприклад, у системі надання притулку.

"Найважливіше — вміти правильно це зробити", — пояснив Ланкфорд.

Раніше лідер більшості у Сенаті Чак Шумер розповів, що верхня палата Конгресу США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю наступного тижня.

До цього голова Комітету з розвідки Палати представників США Майк Тернер заявив, що нову американську допомогу Україні та Ізраїлю буде важко ухвалити до кінця 2023 року.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

На початок