"Війна має фази, але ми повинні підтримувати Україну і в добрі часи, і в погані", — генсек НАТО

"Війна має фази, але ми повинні підтримувати Україну і в добрі часи, і в погані", — генсек НАТО

"Війна має фази, але ми повинні підтримувати Україну і в добрі часи, і в погані", — генсек НАТО
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, 16 червня 2023 року. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що союзники повинні постійно підтримувати Україну, незалежно від перебігу ситуації на полі бою.

Про це політик повідомив у інтерв'ю німецькому мовнику ARD.

"Я завжди з обережністю ставлюся до прогнозів щодо реальної ситуації на фронті, адже війна за своєю суттю непередбачувана. Єдине, що ми знаємо: чим більше ми будемо підтримувати Україну, тим швидше закінчиться війна", — сказав Столтенберг.

Генсекретар НАТО зазначив, що "для України було б трагедією, якби Путін переміг", але це "було б небезпечно і для Альянсу".

"Тож, у наших інтересах забезпечити перемогу України", — наголосив політик.

Столтенберг також відзначив здобутки України на полі бою за останні місяці.

"Українці змогли завдати великих втрат росіянам, атакуючи крилатими ракетами глибоко в тилу ворога, знищуючи літаки й гелікоптери. І змогли відтіснити Чорноморський флот РФ назад у східну частину Чорного моря. Це означає, що тепер вони можуть тримати морський шлях відкритим для кораблів, які мають перевозити зерно з України через Чорне море. Так що це великі перемоги, навіть якщо вони не змогли посунути лінію фронту", — пояснив генсек НАТО.

Окрім цього, політик додав, що потрібно "бути готовими й до поганих новин" і не відмовлятися від допомоги Україні.

"Війна має фази, але ми повинні підтримувати Україну і в добрі часи, і в погані. Це війна на виснаження, битва за ефективність, битва за логістику", — підсумував Столтенберг.

Раніше генсек НАТО заявив, що потрібно бути готовими до нових нападів Росії, тому важливо, аби солідарність з Україною "була продемонстрована не лише на словах, а й на ділі".

На початок