Через шторм у Чорному морі тимчасово окупований Джарилгач на Херсонщині знову став островом

Через шторм у Чорному морі тимчасово окупований Джарилгач на Херсонщині знову став островом

Херсонщина, острів Джарилгач
Тендерівська коса і острів Джарилгач на півдні окупованої частини Херсонської області, 30 листопада 2023 року. Фото: супутник Sentinel-2

Після шторму, який вирував 27 листопада у Чорному та Азовському морях, острів Джарилгач Херсонської області, на якому армія РФ засипала переправу піском та облаштувала військовий полігон, знову відділився від материкової частини.

Про це у Facebook повідомив Центр журналістських розслідувань, дослідивши знімки Європейського космічного агентства (ESA).

За даними супутника Sentinel-2 від 30 листопада 2023 року, море у трьох місцях перемило косу, яка зʼєднує острів з материком.

"Таким чином, російські окупанти знову втратили можливість дістатися до острова", — йдеться у дописі.

Що відомо про ситуацію на Джарилгачі

На Херсонщині, в районі населеного пункту Лазурне, у травні 2023 року російські війська засипали переправу до острова Джарилгач піском, повідомив у зведенні Генштаб ЗСУ. На думку доктора біологічних наук Павла Гольдіна це загрожує екосистемі острова та його акваторії.

Як повідомила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк, на Джарилгачі російські військові готують полігон, де будуть навчати нещодавно мобілізованих солдатів. За її словами, військовослужбовці армії РФ вишукують на острові місця, які будуть більш менш безпечними, адже вважають, що це та відстань, яка для ЗСУ поки що недосяжна.

В європейських містах активістки UAnimals вийшли на одиничні пікети аби привернути увагу світу до знищення російськими військовими острову Джарилгач. Акції в рамках кампанії #StopEcocideUkraine відбулися у Великій Британії, Німеччині, Іспанії, Норвегії та Чехії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок