У Хмельницькому відбувся майстер-клас із завʼязування хустки: що цікавого дізналися відвідувачі

У Хмельницькому відбувся майстер-клас із завʼязування хустки: що цікавого дізналися відвідувачі

У Хмельницькому відбувся майстер-клас із завʼязування хустки: що цікавого дізналися відвідувачі
Відвідувачки майстер-класу із зав'язування української хустки приміряли на собі нові образи, грудень 2023. Фото: Ольга Шевцова

У приміщенні криївки "Стінка", що у Хмельницькому, відбувся майстер-клас із завʼязування хустки. Учасники заходу дізналися про історію української хустки, познайомилися із різними варіантами зав’язування цього головного убору та приміряли на собі різні образи.

Про це розповіла організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності спортивно-культурного центру "Плоскирів" Ольга Шевцова.

За її словами, існує багато способів завʼязування хустки й для кожного регіону притаманний свій.

"У нашому районі хустку зав’язували під підборіддям, або за шиєю. Кінчики загорталися на маківці. Також кінчики хустки обгортали навколо шиї та зав’язувалися на потилиці. Таким чином хустка закривала не тільки голову дівчини чи жінки, а й шию. Особливо цей спосіб зав’язування хустки використовували в зимовий період", — розповіла Ольга Шевцова.

По тому, як завʼязана хустка, каже організаторка заходу, можна було судити про соціальний статус дівчини чи жінки.

"Заміжні жінки окрім хустки носили ще й і очіпок, який одягався під хустку. Незаміжні дівчата очіпок не одягали. Вони зав’язували хустки таким чином, щоб з-під неї було видно волосся. Вони обирали яскраві та світлі кольори. Заміжні жінки – сині, бурштинові, темно-зелені кольори. Якщо жінка вдова, то вона одягала чорну хустку", — пояснила Ольга Шевцова.

Також, за словами організаторки заходу, хустки вважалися популярним і бажаним подарунком.

"Вважалося, якщо чоловік дарував жінці хустку, це мало принести достаток в їх родину. Дівчина могла дарувати хустку хлопцю на знак, що вона приймає його залицяння. А для козаків хустка слугувала оберегом", — додала Ольга Шевцова.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок