В Ужгороді до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом провели безкоштовне тестування на ВІЛ

В Ужгороді до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом провели безкоштовне тестування на ВІЛ

Близько 20 людей пройшли безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію в Ужгороді. Про це Суспільному розповіла регіональна асистентка Товариства Червоного Хреста України Ольга Томашевська.

Безкоштовну перевірку на ВІЛ-інфекцію проводять у приміщенні Товариства Червоного Хреста України. Організували акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Серед людей, які прийшли для перевірки на ВІЛ-інфекцію й стоматологиня Ірина. Дівчина розповідає: щорічно проходить повну перевірку здоров'я. У тому числі і на наявність ВІЛ-інфекції.

"Тестування на інфекцію ВІЛ. Воно є анонімним. Я взагалі прихильник того, щоб раз у році потрібно робити чек-ап всього організму. І ВІЛ-тест є одним із пунктів. Я думаю, що медицина повинна бути направлена на профілактику захворювань, а не на лікування. Раз у році варто проходити всі тести: загальний аналіз крові і так далі", — розповідає Ірина.

Регіональна асистентка Товариства Червоного Хреста України Ольга Томашевська розповіла, що тестування на ВІЛ-інфекцію можна пройти у міні-клініках товариства безкоштовно.

"Пацієнт може анонімно здати тест, який дуже простий — це береться кров із пальця і через 15 хв можна отримати результат. Багато знайомих наших прийшли, щоб перевірити своє здоров'я. Ми розповідали на вулицях людям. Не так жваво, але теж підходять", — зауважує Ольга Томашевська.

Сімейна лікарка Наталія Дьяченко каже, що існує три основні способи передачі ВІЛ-інфекції. Основний шлях передачі — це статевий шлях. Другий шлях — це через кров. Ще один шлях — це від матері до дитини.

"Однак, якщо мати діагностована, в період вагітності спостерігається, то може дитина і не інфікується", — додає сімейна лікарка Наталія Дьяченко.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок