Відбулося перше засідання Робочої групи з розроблення проєкту правопису кримськотатарської мови

Відбулося перше засідання Робочої групи з розроблення проєкту правопису кримськотатарської мови

Кримськотатарський прапор
Ілюстративне фото. Getty Images

Сьогодні, 1 грудня, відбулося перше засідання Робочої групи з розроблення проєкту правопису кримськотатарської мови.

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у Facebook.

Засідання відбулось за участі представників Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Міністерства освіти і науки, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Меджлісу кримськотатарського народу, науковців і фахівців з кримськотатарської мови.

Учасники засіднання

  • Затвердили положення про Робочу групу з розроблення проєкту правопису кримськотатарської мови та календарний план проведення засідань.
  • Обговорили основні принципи та підходи до розроблення нового правопису кримськотатарської мови з використанням алфавіту цієї мови на основі латинської графіки. Зокрема, правопис повинен бути простим та доступним для розуміння; відповідати сучасним реаліям кримськотатарської мови; послідовним та уніфікованим.
  • Учасники засідання відзначили важливість розроблення нового правопису кримськотатарської мови і висловили впевненість у дотриманні терміну розробки правопису.

Нагадаємо, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України проєкт правопису мають розробити до 30 вересня 2024 року. Відповідальним за розроблення правопису є ДЕСС.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок