Привезуть сміття до мерії та ОДА: у Запоріжжі компанія з вивозу відходів заявляє, що їм блокують доступ до полігону

Привезуть сміття до мерії та ОДА: у Запоріжжі компанія з вивозу відходів заявляє, що їм блокують доступ до полігону

У Запоріжжі одна з компаній з вивозу відходів не має доступу до комунального полігону
Завантаження відходів до сміттєвозу. Фото ілюстративне. Фото: Facebook/ Гранік Екотехнологічна компанія

ТОВ "Екотехнологічна компанія "Гранік" повідомляє, що вже з п'ятого грудня не зможе вивозити сміття до комунального полігону твердих побутових відходів міста Запоріжжя.

У ситуації розбиралося Суспільне.

Позиція ТОВ "Екотехнологічна компанія "Гранік"

1 грудня на Facebook-сторінці компанії "Гранік" її директор Геннадій Дубов повідомив, що хоче публічно розповісти про штучні перешкоди, які створюють у роботі компанії:

"Компанія "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя "відмовляється продавати нам (Гранік- ред.) талони на захоронення відходів. Тобто фактично блокує нам доступ на комунальний полігон".
"Доведеться вивантажувати сміття перед мерією та ОДА": у Запоріжжі компанія з вивозу відходів не має доступу до полігону
Геннадій Дубов, директор компанії "Гранік". Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Геннадія Дубова, відмова у продажі талонів на захоронення відходів призведе до того, що вже п'ятого грудня компанія не зможе вивезти на полігон сміття, яке збирає у Запоріжжі та кількох громадах області:

"Для того, щоб не допустити штучно створеного сміттєвого колапсу в Запоріжжі, будемо змушені всі зібрані побутові відходи привезти до міської ради та обласної державної адміністрації. Можливо, навіть доведеться висипати їх там, щоб можна було працювати наступного дня".

У коментарі Суспільному директор "Гранік" розповів, що цього року мали талони на захоронення 15 000 тонн відходів, та станом на зараз весь цей об'єм вже використали і звернулися по додаткові:

"Ми заключили з ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя" договір на ту ж кількість тонн, яку ми використали в 2022 році. Нині ми вже використали цю кількість, проте нам не дають рахунок, аби ми могли придбати талони на захоронення відходів", — розповів очільник екотехнологічної компанії.

Позиція ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя"

Суспільне звернулося за коментарем щодо ситуації до ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя".

За словами генерального директора компанії Ігоря Бурчака, у четвер, 30 листопада, до ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя" від компанії "Гранік" надійшов лист щодо внесення змін до діючого договору стосовно збільшення об'ємів захоронення твердих побутових відходів (ТПВ).

Протистояння двох компаній з вивозу сміття ТОВ "Гранік" та ТОВ "Вельтум-Запоріжжя"
Лист ТОВ "Гранік" до ТОВ "Вельтум-Запоріжжя" від 30.11.2023. Фото: аріхів компанії ТОВ "Вельтум-Запоріжжя"
"Лист від Екотехнологічної компанії "Гранік" знаходиться в роботі відповідно до діючої процедури, жодних відмов щодо збільшенні обсягів захоронення відходів наше підприємство не надавало", — пояснив Ігор Бурчак.

"Доведеться вивантажувати сміття перед мерією та ОДА": у Запоріжжі компанія з вивозу відходів не має доступу до полігону
Ігор Бурчак, генеральний директор ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя", депутат Запорізької міської ради від політичної партії "Партія Володимира Буряка "Єднання. Фото: Facebook/Ігор Бурчак оф. сторінка

Також, за словами гендиректора ТОВ "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя", з огляду на щоденні об'єми, що вивозить на полігон для захоронення компанія "Гранік", наявних об'ємів достатньо орієнтовно на тиждень.

Що відомо про талони на захоронення відходів

Компанія "Гранік" вивозить сміття на Запорізький полігон твердих побутових відходів. Цей полігон за рішенням міської ради знаходиться в довгостроковій суборенді (19 років) у приватної компанії "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя". Аби відвантажити сміття на полігон, будь-якій компанії потрібно мати талони на захоронення відходів. Адже прийом відходів на комунальний полігон без талонів не дозволяється.

Що відомо про протистояння компанії "Гранік" та "ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя"

2023 рік

12 квітня 2023 року КНП "Міська Лікарня №10" та ТОВ “Екотехнологічна фірма “Гранік” уклали договір на вивіз побутових відходів.

Натомість представники міської ради звернулися до Господарського суду Запоріжжя з вимогою визнати договір на вивіз сміття між міською лікарнею № 10 та компанією "Гранік" недійсним, адже конкурс на обслуговування цього медзакладу виграло інше підприємство – ТОВ “ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя”.

Проте 19 вересня 2023 року в Господарському суді Запоріжжя представники міської влади відкликали позов проти компанії з вивозу сміття.

Шостого жовтня 2023 року ТОВ “ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя"звернулися до суду з позовною заявою (908/3114/23) проти КНП "Міська Лікарня №10" та ТОВ “Екотехнологічна фірма “Гранік” щодо визнання недійсним договору 12.04.2023 №48/23 надання послуг з вивезення твердих побутових відходів.

2021 рік

У 2021 році суд зобов'язав запорізьку школу-інтернат "Орієнтир" розірвати угоду з компанією "Гранік", яка вивозила сміття з території цього навчального закладу. Відповідне рішення ухвалила суддя обласного Господарського суду Тетяна Азізбекян. Цим підтримала вимоги позивача — товариства “ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя”.

Компанія “ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя” зверталася до суду з вимогою визнати договір між Запорізької загальноосвітньою школою-інтернатом “Орієнтир” та ТОВ “Екотехнологічна компанія “Гранік” недійсним, посилаючись на те, що у 2019 році «Вельтум» переміг у конкурсі та підписав із Запорізькою міською радою договір на вивезення й утилізацію побутових відходів у місті на десять років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок