"Ситуація на польському кордоні катастрофічна": Лубінець звернувся до Шмигаля та Уповноваженого з прав людини Польщі

"Ситуація на польському кордоні катастрофічна": Лубінець звернувся до Шмигаля та Уповноваженого з прав людини Польщі

"Ситуація на польському кордоні катастрофічна": Лубінець звернувся до Шмигаля та Уповноваженого з прав людини Польщі
. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець назвав ситуацію на польсько-українському кордоні катастрофічною та повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Уповноваженого з прав людини Республіки Польща Професора Марчіна.

Про це омбудсман написав у Facebook.

"Українські водії перебувають у такій кричущій ситуації, що планують оголосити голодування, якщо ситуація не покращиться", — зазначив він.

За словами Лубінця, відповіді він свого польського колеги він наразі не отримав. Водночас урядовець із посиланням на МЗС повідомив про те, що українська сторона розпочала підготовку до евакуації водіїв із заблокованих пунктів пропуску на території Польщі, а також про ініціативу зі створення Штабу допомоги українцям на кордоні, аби забезпечити водіїв харчовими продуктами, водою, медикаментами, пальним тощо.

При цьому Лубінець наголосив, що ситуація потребує нагального розв’язання, адже, по-перше, це загрожує життю та здоров'ю людей, які наражають себе на небезпеку через погані погодні умови, нестачу продуктів та ліків та постійне психічне навантаження.

По-друге, за словами омбудсмана, перевізники можуть понести відповідальність за порушення граничного строку перебування за кордоном і по-третє, ситуація може призвести до криз в Україні у різних сферах.

"На сьогодні найважливіше – це дотримання прав людини в демократичному суспільстві. Також не можна допускати такі суперечності у взаєминах між двома дружніми країнами: Україною та Польщею. Адже з перших днів вторгнення Польща незмінно підтримує нас. І ситуація, яка склалася з перевізниками на кордоні – неприпустима", — додав Лубінець.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

Перша заступниця голови комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко розповіла, що польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні, мають п'ять основних вимог і українська сторона може виконати деякі з цих вимог, а саме доступ до системи "Шлях" і повернення порожніх європейських вантажівок без черги.

На початок