Голова Чернігівської ОДА заявив про відставку. В чому причина та чим він запам’ятався за час роботи

Голова Чернігівської ОДА заявив про відставку. В чому причина та чим він запам’ятався за час роботи

Голова Чернігівської ОДА заявив про відставку. В чому причина та чим він запам’ятався за час роботи
Суспільне: Чернігів

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко подав у відставку. Відповідне відеозвернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook. В інтерв’ю Суспільному він відмовив. У своєму відеозверненні причиною назвав неможливість впливати на формування списку кандидатів до обласної ради.

Станом на вечір 14 вересня жодної реакції на заяву Прокопенка від президента Зеленського немає. Також немає й указу президента про звільнення голови ОДА на сайті. Політичний оглядач Олександр Рись каже, причина відставки в особистому конфлікті Андрія Прокопенка з Павлом Халімоном, народним депутатом України та головою обласного осередку партії «Слуга народу».

«Це за першість по політичному впливу в області. Халімон представляв регіональну організацію «Слуги народу». Відповідно, він намагався в принципі і керував осередком, а Прокопенко як голова ОДА теж мав свій вплив і хотів цей вплив посилювати. І цей конфлікт став головним. Він сильно тягнув ковдру на себе, а Халімон відповідно був проти цього. Виник конфлікт, і він спочатку хотів натякнути Прокопенку, що не варто так робити, бо тут я головний. Я керівник. І відповідно через те, що у Халімона було більше зв’язків у Києві і Прокопенка просто трішки відсторонили від політичної діяльності в області», - вважає Олександр Рись.

В інтерв’ю Суспільному на початку серпня Андрій Прокопенко казав, що бачить себе на посаді голови ОДА і через рік.

«Ким ви бачите себе через рік? – Хотілось би бачити себе головою ОДА. А через 5 років? – Головою ОДА.»

За місяць він подав заяву на звільнення. Внутрішньопартійний конфлікт Прокопенка і Халімона негативно вплине на рейтинг партії «Слуга народу», сказав Олександр Рись.

«Заява про відставку це прикре самогубство. Політичне самогубство. З точки зору піару він вийшов більш-менш нормально, з партійної точки зору він навряд чи вже зможе на щось претендувати у партії «Слуга народу».

Політичний оглядач Віктор Виниченко прокоментував ситуацію так:

«Якщо губернатор області і народні депутати не можуть розібратися у себе в середині, то що вони можуть запропонувати виборцям?»

На посаді голови облдержадміністрації Андрій Прокопенко був 10 місяців. За цей час, каже депутат обласної ради від «Батьківщини» Сергій Пащенко, економічного зростання в області не відбулося.

«Мені здається, що все ж таки управління в області, це в першу чергу забезпечення роботою. Створення нових робочих місць, наповнення бюджету, виконання соціальних зобов’язань перед спільнотою Чернігівщини. Це головне. А визначання політичних фігур і впливу мені здається це вже другорядне в роботі губернатора.»

На посаду голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка призначили 10 місяців тому. Він став наймолодшим головою Чернігівської ОДА, на момент призначення йому було 37 років. Свою роботу на посаді почав з заяви. Сказав, запросить німецький автоконцерн будувати завод на Чернігівщині.

Та «Фольксваген» до Чернігова так і не приїхав. Як пояснював Андрій Прокопенко, уряд Болгарії запропонував німецькому авто концерну вигідніші умови. Натомість є перспектива збудувати завод з виробництва електропроводки для Фольксвагена. Політичний експерт Віктор Віниченко заяву Прокопенка про Фольксваген назвав піаром – цим голова ОДА, на його думку, займався найбільше.

«Чим запам’ятався Прокопенко на своїй посаді? Піаром, піаром і піаром нестримним. Він почав з піару і закінчив піаром», - сказав Віктор Віниченко.

Для інформування про власну роботу, Андрій Прокопенко найняв спеціалістів – журналістів та операторів. Частину з них влаштували до департаменту інформдіяльності облдержадміністрації, частину – взяли туди ж на стажування. Також оплачувалася реклама Прокопенка у соцмережах, почав виходити бюлетень «Сіверське слово», а в Чернігові встановлювалися біл-борди Прокопенка. Все це, казав Прокопенко, робиться за його власні гроші.

Під час роботи на посаді Андрій Прокопенко пообіцяв будівництво нової дороги до мікрорайону Шерстянка. Для цього залучив 60 мільйонів гривень з держбюджету при загальній вартості в 115 мільйонів гривень. А першого вересня в Носівці відкрили школу-довгобуд. Її будували 30 років. Аби завершити будівництво школу додали в президентську програму «Велике будівництво» і виділили на неї 10 мільйонів гривень, яких не вистачало.

Час роботи на посаді голови у Андрія Прокопенка запам’ятався декількома конфліктами. Перший з Ніною Лемеш. Нагадаємо вона очолювала департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації з 2015 по 2020 рр. За проханням Андрія Прокопенка Ніна Лемеш написала заяву про звільнення. Причиною звільнення назвав нецільове використання грошей, зокрема, при підготовці проектно-кошторисної документації на ремонт Молодіжного центру. 3 березня Ніна Лемеш написала заяву на звільнення з посади директорки департаменту.

«Я не вбачаю, що я порушувала закон і безвідповідально ставилася до виконання своїх обов’язків», - сказала тоді Ніна Лемеш.

Нагадаємо, ремонт Молодіжного центру не змогли розпочати, бо в документах замість слова «реставрація» стояло «реконструкція». 24 лютого голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким чинний департамент сім’ї, молоді і спорту приєднали до департаменту культури і туризму.

Також в серпні видання «Чернігівщина: події і коментарі» написало, що нардеп від «Слуги народу» Павло Халімон збирає підписи депутатів облради за висловлення недовіри Прокопенку. Халімон у коментарі цю інформацію спростував.

«Що стосується конфлікту з губернатором Чернігівської області, насправді його немає. Є певні претензії щодо організації виборів за цей період. Наше бачення з ним не збігаються. Але це не означає, що він не буде брати участь у місцевих виборах і балотуватися від нашої політичної сили», - сказав Павло Халімон.

А Прокопенко коментувати це не став. Пізніше, 13 серпня стало відомо про те, що депутати облради планують скликати позачергову сесію для висловлення недовіри Андрію Прокопенку.

Вони провели пресконференцію, приводом для якої була ситуація з відсутністю фінансування санаторію «Пролісок», що біля Ніжина. Депутати давали Прокопенку тиждень, аби той вирішив ситуацію.

«Фінансування табору відбувалося шляхом медичної субвенції, яка на сьогодні була передбачена лише на перший квартал. Це не є суто чернігівська проблема. Я думаю, ця проблема буде вирішена. Ці депутати представляють різні фракції і різні партії, які сьогодні мають йти на вибори. І, я думаю, не так багато є тем, що можна піднімати», - сказав Андрій Прокопенко.

За тиждень голова ОДА сказав, що гроші на санаторій таки знайшли. Більше мільйона гривень виділять санаторію «Пролісок», що біля Ніжина. Ці гроші підуть на виплату 2/3 заробітної плати працівникам.

Читайте також:

Тарасовець розказав, хто претендував як кандидат в мери Чернігова від «Слуги народу»

На початок