У Сумській лікарні — новий операційний стіл від благодійників

У Сумській лікарні — новий операційний стіл від благодійників

У Сумській міській клінічній лікарні №5 презентували операційний стіл, який їм подарував благодійний фонд “Відкриті очі” за підтримки компанії “SoftServe”. Вартість такого столу 3 мільйони 300 тисяч гривень.

Координаторка програм благодійного фонду "Відкриті очі" Ганна Осадчук зазначила: "Це наш перший проєкт у місті Суми. Коли ми почули про цю потребу, ми не могли залишитись осторонь і вона була включена в проєкт “Лінія життя”, в рамках якого 5 лікарень у п’яти областях України отримують допомогу. І коли ми чуємо відгуки хірургів, керівництва лікарні про те, що за три тижні вже надана велика кількість допомоги, це тільки додає великого бажання продовжувати нашу роботу”.

обладнання
Фото: Суспільне Суми

Призначений цей стіл для будь-яких комплексних оперативних втручань, каже лікар-хірург Дмитро Яблочнік: "Комплектація, яка з ним іде, неймовірна. Тобто, починаючи від простої хірургії там, де просто ми укладаємо пацієнта, ортопедія, нейрохірургія, ЛОР, гінекологи. Він може бути, як гінекологічне крісло. Там все до нього йде".

З’явився цей операційний стіл у лікарні близько трьох тижнів тому. На ньому вже оперують пацієнтів. Опанування лікарями усіх його функціональних можливостей триває, каже Дмитро Яблочнік: "Ми ще в процесі, ми ще розбираємось із тим, що куди, як. Тиждень я на ньому працюю. Мої пацієнти на ендоскопічних операціях лежать на боку. Мені зручно за рахунок фіксаторів спеціальних, які під спину, під ноги. Не треба оці старі зав’язки, які ноги фіксували, які руки фіксували, ні. Це все йде в комплекті".

обладнання
Фото: Суспільне Суми

Функціональні столи є у всіх сімох операційних, розповідає завідувач хірургічного відділення №1 Олександр Перерва, але новий операційний стіл — експертного рівня. "Він може мати положення, хворий може зайняти, яке завгодно, на любі оперативні втручання. Один із плюсів, що він повністю рентгенопрозорий, він карбоновий", — пояснив лікар.

обладнання
Фото: Суспільне Суми

Окрім цього, на новому операційному столі можна проводити баріатричні операції, тобто ті, які проводяться для лікування ожиріння. "Він витримує дуже велику вагу і дуже такі специфічні положення. Є такі операції, де дуже специфічне положення повних хворих, яких вага буває 150-160 кілограмів. Тому, скажімо, не кожен стіл таке витримає. І для нас, і для пацієнтів це дуже таке надбання", — розповів Олександр Перерва.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок