Мільйон щомісяця на перевезеннях з України у РФ: у Запоріжжі викрили групу осіб

Мільйон щомісяця на перевезеннях з України у РФ: у Запоріжжі викрили групу осіб

В Запоріжжі викрили групу нелегальних перевізників
Співробітники СБУ викрили групу осіб, що здійснювали нелегальні перевезення 01.12.2023. Фото: Facebook/Cлужба безпеки України

В Запоріжжі правоохоронці викрили групу осіб, яка за даними слідства налагодили трафік пасажирських перевезень через країни ЄС до РФ з подальшим заїздом на тимчасово захоплену територію Запорізької та Донецької областей поза межами українських контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Про це сьогодні, 1 грудня, повідомили в пресслужбі Запорізької обласної прокуратури та у пресслужбі Управління СБУ в Запоріжжі.

За матеріалами відомств, нелегальні перевезення організував житель Запоріжжя, який раніше відбував покарання за розбій. До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих: раніше засудженого жителя Одещини та ще одного запоріжця.

"Діяли у межах суворої конспірації. Бажаючих підшукували через закриту групу в месенджері «Вайбер». Перед виїздом інструктували громадян щодо обов’язкового приховування дійсних намірів залишення меж України під час прикордонного контролю у станах ЄС", — йдеться в матеріалах Служби безпеки.

Перевозили людей на ТОТ через Запоріжжя: правоохоронці викрили групу перевізників
Співробітники СБУ викрили групу осіб, що здійснювали нелегальні перевезення. Фото: Facebook/Cлужба безпеки України

Нелегальні поїздки за межі України здійснювали двома автобусами під виглядом комерційної діяльності місцевого автотранспортного підприємства. Маршрут тримали до РФ, попередньо проїхавши через декілька європейських країн. Для безперешкодного пересування по території Росії, фігуранти платили до їхнього бюджету податки та збори.

"Для проїзду по тимчасово захоплених територіях нашої держави зловмисники співпрацювали з представниками місцевих окупаційних адміністрацій", — повідомляє пресслежба Управління СБУ в Запоріжжі.

Вартість такого "проїзду" становила 350 доларів США. За даними слідства, щомісяця фігуранти "заробляли" до одного мільйону гривень.

Під час обшуків в їхніх помешканнях виявлено:

  • мобільні телефони та документи із доказами злочинних дій;
  • готівку, ймовірно одержану від нелегального бізнесу.
Перевозили людей на ТОТ через Запоріжжя: правоохоронці викрили групу перевізників
Гроші виявлені при обшуку у підозрюваних, 01.12.2023. Фото: Facebook/Cлужба безпеки України

Наразі, за матеріалами СБУ, всім трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2, 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Мільйон щомісяця на перевезеннях з України у РФ: у Запоріжжі викрили групу осіб
Процесуальні дії щодо справи з пасажирських перевезень через країни ЄС до РФ. Фото: Пресслужба Запорізької обласної прокуратури

Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок