У середмісті Івано-Франківська провели завершальний у 2023 році крафтовий ярмарок

У середмісті Івано-Франківська провели завершальний у 2023 році крафтовий ярмарок

У середмісті Івано-Франківська провели завершальний у 2023 році крафтовий ярмарок. До участі запросили 16 підприємців з громади. Виробники пропонували покупцям сири, солодощі та вироби ручної роботи, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Іванофранківка Катерина Шпортюк однією з перших прийшла на ярмарок. Одразу купила пастилу. Жінка каже: привчає дитину до корисних солодощів. З її слів, такі заходи потрібні й виробникам, і покупцям.

На ярмарку у Франківську продавали сир
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Такі заходи потрібні насамперед, щоб підтримати людей, які мають невеличкі виробництва, підприємства. А також треба трішки абстрагуватися від війни. Звісно, ми не маємо забувати, що вона триває, але все-таки радощі, веселощі мають бути", — каже Катерина Шпортюк.

Підприємець Валерій Росіцький представляє ягідну ферму. Чоловік каже: продукцію виготовляють різну, працюють цілий рік. У 2023 розширили виробництво й почали виготовляти пастилу з лохини.

Івано-Франківськ
Крафтовий ярмарок у Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У сезон ми вирощуємо саджанці полуниці, лохини. Також цього року посадили й зібрали врожай лохини й полуниці. А вже ближче, коли холоди починаються, ми збираємо липовий, травневий мед. Робимо варення з полуниці й лохини. І цього року почали готувати пастилу", — каже Валерій Росіцький.

Олексій Шалютін представляє релоковане підприємство з виготовлення копчених спецій. Чоловік переїхав на Івано-Франківщину у 2022 році. До ярмарку "Дари Франківська" долучився цього літа.

Лаванда
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ці ярмарки дуже потрібні, тому що виробник може подивитися в очі своєму покупцеві й про щось домовитися. До речі, завдяки цим ярмаркам, завдяки спілкуванню з клієнтами ми навіть доопрацювали деякі продукти, й тепер вони продаються набагато краще", — говорить Олексій Шалютін.

Крафтовий ярмарок у Франківську
Крафтовий ярмарок у Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко розповіла, що до участі запросили 16 підприємців. Загалом, каже, ярмарки "Дари Франківська" проводять третій сезон поспіль: з травня по грудень щовихідних.

Солодощі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ярмарки — це не є особливий заробіток, але це — презентація себе, дегустація, можливість представити новинки. Тому кожен учасник розуміє, що він отримає в результаті участі в цьому заході", — каже Світлана Криворучко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок