"Зможуть виступати і наші колеги". У Харківському театрі опери та балету облаштовують укриття за 800 тисяч гривень

"Зможуть виступати і наші колеги". У Харківському театрі опери та балету облаштовують укриття за 800 тисяч гривень

Харків, театр, укриття
Харківський театр опери та балету "Схід Опера", грудень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Харківський театр опери та балету "Схід Опера" облаштовує укриття, щоб проводити офлайн-вистави. На ремонт міськрада надасть 800 тисяч гривень.

Рішення ухвалили 1 грудня під час позачергової сесії міськради, повідомила її пресслужба.

В укритті оперного театру буде сцена та глядацька зала, яка вміщатиме до 400 людей, розповів Суспільному генеральний директор і художній керівник Ігор Тулузов.

ХНАТОБ
Вистава у у напівпідвальному приміщенні харківського театру "Схід Опера", грудень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"У нас є приміщення, яке було простим укриттям, а ми зараз його облаштовуємо, щоб воно відповідало вимогам, які предʼявляє Харківська обласна військова адміністрація. Розраховуємо, що в укритті будемо проводити оперні вистави, концерти. Також будемо допомагати нашим колегам з інших театрів, щоб вони теж могли у нас виступати", — сказав Ігор Тулузов.

ХНАТОБ Тулузов
Ігор Тулузов. Фото: Суспільне Харків

За його словами, роботи вже розпочали, вони триватимуть до середини грудня 2023 року.

Що відомо про обмеження проведення культурних заходів у Харкові

На Харківщині з 28 березня 2023 року заборонили проводити масові заходи, якщо кількість глядачів перевищує 50 людей. Згідно з рішенням департаменту культури та туризму Харківської ОВА, їх забороняється проводити у приміщеннях філармонії, театрів, музеїв, бібліотек та на відкритому просторі.

Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко переконана: театри мають продовжити роботу за умови, що у будівлях є укриття, а очільник ОВА Олег Синєгубов стверджує, що нині безпекова ситуація не дозволяє проведення заходів з участю понад 50 людей.

27 квітня 2023 року начальник обладміністрації Олег Синєгубов підтвердив, що заборона масових зібрань у закладах культури залишається. Вона поширюється й на ті майданчики, де обладнані укриття: "Летить ракета С-300 скільки секунд? Відповідно 30-40. Запропонуйте їм людей 300, 200, 500 або півтори тисячі спустити за менш ніж хвилину до укриття".

Представники обласної ради звернулися до Міністерства культури та військової обладміністрації з проханням переглянути рішення про заборону вистав та концертів.

У серпні 2023 року ДСНС Харківщини не погодили жодну з семи заявок на проведення заходів у вересні. За рішенням Ради оборони, культурні заклади повинні мати не найпростіші укриття, а захисні споруди.

У листопаді 2023 року Харківська облрада запропонувала театрам Харкова записувати свої вистави та брати гроші за перегляд відео — й таким чином заробляти. Заступниця голови облради Валерія Дзюба говорить, це допоможе закладам культури продовжити роботу та не наражати на небезпеку глядачів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок