Новорічно-різдвяні свята під час війни: що запланували в містах Миколаївщини

Новорічно-різдвяні свята під час війни: що запланували в містах Миколаївщини

Новорічно-різдвяні свята під час війни: що запланували в містах Миколаївщини
Ялинка. Ілюстративне фото: УНІАН

Не на часі, чи можливість влаштувати свято для дітей. Миколаївщина відзначатиме друге Різдво та Новий рік в умовах повномасштабної війни. Усі міста області відмовилися від традиційної святкової ялинки на центральних площах та дотримуються заборони щодо організації масових заходів.

Подробиці планів на свята в різних містах — у матеріалі Суспільного.

Миколаїв

У Миколаєві у 2023 році встановлять новорічну ялинку в Дитячому містечку "Казка". Відкриття відбудеться шостого грудня — у День Святого Миколая. У місті планують локальні заходи.

"У різних куточках міста будуть відбуватися невеличкі концерти, починаючи з 6 грудня і до кінця грудня, аж до Нового року. Звісно, є дитяче містечко "Казка", яке ми саме до цього свята, якось прикрасимо, додамо якихось світлових конструкцій", — розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міської ради Юрій Любаров.

Обласні ялинки
Іграшки з "Ялинки незламності". Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Також іграшками з тогорічної "Ялинки незламності" прикрасили різдвяне дерево в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї.

"Ми чекаємо на відвідувачів в краєзнавчому музеї й сподіваємося, що вони побачать ці іграшки вони дуже символічні для Нового року, тому що тут є побажання, які ми сподіваємося здійсняться", — говорить співробітниця закладу Катерина Стешак.

Южноукраїнськ

Заступниця Южноукраїнського міського голови Марія Дроздова каже, традиційну центральну ялинку в місті встановлювати не будуть.

"Буде лише невеличка ялинка біля супермаркету. Відкриття плануємо до Дня святого Миколая. Чисто для того, щоб діти мали змогу побачити ялинку. Але основної центральної не буде", — говориться Марія Дроздова.

Новорічно-різдвяні свята під час війни: що заплановано в містах Миколаївщини
Ялинка в місті Южноукраїнськ у 2022 році. Фото з особистого архіву місцевих жительків

Зі слів посадовиці, великі централізовані свята також не планують.

"Невеличкі заходи святкові будуть, зокрема для дітей загиблих військових. Можливий, благодійний ярмарок до Різдва, але не більше. Гуляння ніякого не буде", — говорить заступниця мера.

Вознесенськ

У Вознесенську в 2023 році також відмовилися від новорічної ялинки

"У громаді планують тільки локальні закриті заходи, тільки за запрошенням, нічого публічного та масового не буде. Ми дотримуємося заборони про масові заходи. У нас всі заходи закриті, ніяких масштабних заходів не заплановано", — розповіли щодо свята в управлінні культури Вознесенської міськради.

Первомайськ

На центральній площі у Первомайську встановлювати ялинку не будуть, але планують прикрасити ті, що ростуть біля місцевих будинків культури.

"Новорічні красуні міста будуть мати свої особливості у прикрасах. У центрі міста ялинки прикрашатимуть саморобним оздобленням, що виготовляють вихованці мистецьких шкіл, — розповіли в міській раді.

Новорічно-різдвяні свята під час війни: що заплановано в містах Миколаївщини
Прикрашені ялинки в місті Первомайськ в 2022 році. Фото: : Олександр Гурський/Архів Гард.City

Масових заходів не планують, проте дітей вітатимуть солодощами.

"Будуть організовані новорічні вистави для дітей-переселенців, дітей з інвалідністю, дітей із багатодітних сімей, із родин загиблих військових, сиріт та позбавлених батьківської опіки. Солодкими подарунками дітей привітає Святий Миколай", — зазначили в Первомайській міській раді.

Баштанка

За бюджетні гроші у Баштанці не планують встановлювати ялинку.

"Якщо якийсь благодійник допоможе, то встановимо, якщо, ні — то це не на часі", — говорить міський голова Баштанки Олександр Береговий.

Новорічно-різдвяних заходів у місті не організовуватимуть з питань безпеки.

"Прилітає, літає. Наражати дітей на небезпеку, вважаю, неправильним", — додає Олександр Береговий.

Снігурівка

Начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта говорить, встановлювати ялинку в місті не будуть, щоб уникнути скупчень людей.

Місцевим жителям радять святкувати вдома разом із рідними.

"Якщо ми прикрасимо ялинку, то туди буде тягнути людей, молодь та дітей. Йде війна й ми настільки близько розташовані до лінії зіткнення, тому ялинка зараз не часі", — розповів Іван Кухта.

Очаків

У місті Очаків, що перебуває під постійними обстрілами російських військ, також відмовилися від новорічного дерева задля безпеки місцевих жителів.

"Нам зараз не до ялинок", — зазначили в міській раді.

Нова Одеса

Міський голова Нової Одеси Олександр Поляков говорить, не планують встановлювати ялинку. Заходи будуть тільки локальні та закритого типу.

"Ми будемо робити заходи для дітей — тільки малозабезпечених, дітей-інвалідів та з родин воїнів. Це буде невелике коло дітей. І ми будемо точково організовувати", — розповів Олександр Поляков.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок