Суд визнав незаконними рішення міськради про демонтаж та списання розбомбленої армією РФ будівлі житомирського ліцею №25

Суд визнав незаконними рішення міськради про демонтаж та списання розбомбленої армією РФ будівлі житомирського ліцею №25

Житомирський ліцей №25
Будівля ліцею №25, розбомблена армією РФ 4 березня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

21 листопада Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив два позови батьків учнів ліцею №25 і визнав незаконними рішення Житомирської міськради про демонтаж та списання розбомбленої армією РФ будівлі ліцею №25. Відмінив суд також рішення міськради про проєкт реконструкції будівлі ліцею.

Про це спільнота батьків ліцею №25 написала на своїй сторінці у мережі Facebook.

У повідомленні батьківська спільнота пише, що знову пропонуватиме міському голові Житомира, міській раді та департаменту освіти зустрітися з батьками та узгодити план відбудови ліцею №25.

"Узгодження означає домовленість з обох сторін із зобов'язанням виконання. Вони до цього часу практикували лише манеру ставити громаду перед фактом без обговорень і пояснень, або що ще гірше — говорити без камер одне, а на камери чи в суді — зовсім інше. Саме тому наша довіра до них давно втрачена, і покладатися віднині ми зможемо лише на документи та на узгоджені з нами дії влади, що слугуватимуть інтересам громади міста, частиною якої є в тому числі і ми — батьки, діти та педколектив ліцею №25. Ми готові допомогти із пошуком інвесторів та розробкою проєкту", — написали батьки учнів ліцею №25.

У коментарі Суспільному директор міського департаменту освіти Валентин Арендарчук сказав, що їхній департамент співпрацює з батьківською спільнотою ліцею в частині забезпечення навчального процесу для учнів. Питаннями, які стосуються відновлення будівлі ліцею №25, займається безпосередньо міська рада.

30 листопада директор юридичного департаменту Житомирської міськради Євгеній Черниш, коментуючи Суспільному цю ситуацію, сказав, що наразі міська рада отримала лише вступну частину рішення.

"Кінцевий термін виготовлення повного тексту рішення — 1 грудня. Після отримання ми вивчимо його і вже тоді будемо робити висновки про те, подавати апеляцію чи ні. В будь-якому разі я думаю, ні в кого немає сумнівів, що будівля має бути демонтована. Буде це в рамках проєкту реконструкції чи в інший спосіб — неважливо. Все одно іншого виходу немає. Якщо говорити дуже спрощено, то батькам не подобаються певні лінгвістичні формулювання, викладені в рішенні. Але по суті всі розуміють, що будівля зруйнована і її треба у будь-якому разі відновити. На тому місці в майбутньому точно буде ліцей. Міська рада у будь-якому разі буде вчиняти все необхідне для доведення до завершення задуму відбудови цього навчального закладу", — сказав Євгеній Черниш.

Зі слів чиновника, докладніший коментар з приводу подальших дій міської ради у цьому питанні він зможе надати після того, як вивчить повний текст рішення суду.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Житомирі батьки учнів розбомбленого ліцею №25 подали до суду через незгоду з рішенням про демонтаж ліцею. 30 серпня під час позачергової сесії Житомирської міської ради міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що демонтажні роботи 25 ліцею Житомира будуть враховані при розробці проєктно-кошторисної документації реконструкції будівлі. Фінансування проєкту проходитиме через міністерство освіти Португалії.

6 вересня у Житомирському окружному адміністративному суді відбулося підготовче судове засідання у справі про демонтаж ліцею №25.

18 вересня суд продовжив розгляд адміністративної справи про демонтаж ліцею №25. Батьки, які позиваються до міськради, збільшили позовні вимоги. 10 жовтня суд завершив підготовче засідання. Житомирська міськрада подала клопотання про закриття проти неї провадження.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок