"Я не маю права скласти руки". Хмельничанка чекає свого сина-"азовця" з полону

"Я не маю права скласти руки". Хмельничанка чекає свого сина-"азовця" з полону

Син хмельничанки Світлани півтора року перебуває в російському полоні. Жінка щоп’ятниці приходить на акцію підтримки військовополонених і навіть відмовилася від депутатського мандату, аби їздити з акцією за кордон.

Про свою боротьбу за визволення сина з полону Світлана розповіла Суспільне.

"Я – мама сталевого воїна, бійця полку "Азов" Юрія, який уже півтора року перебуває в полоні", — каже Світлана.

Стати військовим її син мріяв із 16 років. У 2020 пройшов медкомісію, його визнали придатним до служби. За словами Світлани, на другий день повномасштабного вторгнення, Юрій зустрів своє 20-річчя в Маріуполі. Звідти телефонував рідко. Від квітня 2023 і дотепер мати не чула сина. До російського полону, зі слів Світлани, Юрій потрапив у травні 2023 разом із іншими оборонцями "Азовсталі".

Хмельничанка Світлана приходить на акцію в підтримку військовополонених, 2022-2023 роки. Фото з архіву Світлани
Хмельничанка Світлана приходить на акцію в підтримку військовополонених, 2022-2023 роки. Фото з архіву Світлани.

"Раніше я думала, що я – сильна жінка. Але з початком війни сили якось втрачалися і втрачалися. Та я розуміла, що я не маю права складати руки, сидіти, чекати, мовчати. Я зрозуміла, що я потрібна сину тут. Потрібно боротися за нього", — зізнається мати бійця.

Відтоді в профілі соцмереж Світлани замість сімейних фото з відпочинку з’явилися фото з закликами про допомогу.

"Питання, яке болить — повернення наших полонених. Чому "Азов" у полоні, чому їх не повертають, чому за них мало говорять? Тому мої сторінки, як у фейсбуці, інстаграмі, так і в телеграмі більше наповнюються фото із закликами до суспільства та до цілого світу", - говорить жінка.

Від 19 серпня 2022 року Світлана щоп’ятниці приходить на акцію в підтримку військовополонених "Поверніть Героїв додому" у Хмельницькому. Аби їздити з акцією за кордон, каже, в травні 2023 відмовилася від депутатського мандату.

"Коли вперше ми вирішили їхати до Кракова, мені повідомили про те, що я, як депутат місцевої влади, не маю права виїхати за кордон. Оскільки в пріоритеті в мене врятувати сина, повернути його з полону, я була змушена скласти повноваження депутата сільської ради. Це для того, щоб поїхати за кордон і представляти інтереси сина", — розповідає Світлана.

У квітні 2023 року рідні військовополонених створили "Алею нескорених" у хмельницькому парку імені Тараса Шевченка, де мати мріє пройтися з сином.

"Із думкою про те, що так, як буде розвиватися це дерево, рости, цвісти і давати свою красу, так само невдовзі і наші воїни повернуться з полону додому", — вірить Світлана.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок