Не можуть знайти крайнього: у черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт

Не можуть знайти крайнього: у черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт

У Черкасах у будинку на вулиці Чехова два тижні не працює ліфт. Відтак усі мешканці, серед яких більшість пенсіонери, а також люди з інвалідністю та батьки з немовлятами вимушені ходити сходами.

Тому вирішили збирати гроші на ремонт ліфта самостійно, розповіла Суспільному старша по будинку Тетяна Винник.

На останньому поверсі дев'ятиповерхівки по вулиці Чехова, 54 мешкає сімдесятичотирирічна Тетяна Акімова. Відколи перестав працювати ліфт, а це два тижні тому, почувається безпорадною, зазначила вона:

"Я, якщо спущусь, то вже не піднімусь, в мене серце хворе. Спуститись ще можна, але потім вночі спати не буду, ноги болітимуть".

У черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт
Тетяна Акімова, яка живе на Чехова, 54, почувається безпорадною, бо ліфт у її будинку не працює. Фото: Суспільне Черкаси

Ходить, додала, лише до сусідів, аби просити допомоги:

"То хлібчика треба, то, як на зло, і сіль закінчилась, і цукор. Незручно щоразу, люди приходять з роботи втомлені, самі підіймаються, а я їх ще й прошу".

Галині Лужанській – 75. Щодня долати сходинку за сходинкою для неї — справжнє випробування.

"Я спускаюся по три рази на день і підіймаюся по чотири рази на день, бо мені треба рухатися, щось нести в руках. За потреби треба виходити, потому що не на один день, і не на два, ліфт у нас зупинився", — зазначила вона.

У черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт
Галина Лужанська в будинку якої не працює ліфт, змушена щодня ходити сходами. Фото: Суспільне Черкаси

На шостому поверсі мешкає подружжя Мизників. Як би не було важко, розповіла пані Тетяна, — вибору немає, на вулицю йти треба:

"Погано без ліфта. Ми вже старі люди, нам дуже важко ходити. А ще коли треба в магазин, то покупки дуже важко нести. Чоловік он ледве-ледве з палкою ходить, ще й вчора перечепився, так упав на сходах".

У черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт
Тетяна Мизник розповідає, як люди у багатоповерхівці по вулиці Чехова в Черкасах живуть без ліфта. Фото: Суспільне Черкаси

Будівлю обслуговує компанія "Нова якість", тому чекали дій від них, зазначила старша по будинку Тетяна Винник:

"Я сплачую квартплату, в мене боргів немає. У бабусь, які ту живуть, ні копійки боргу немає в «Новій якості». Для них потрібна ця послуга, вона життєво необхідна".Поки ж кошти на ремонт ліфта вирішили збирати самостійно:

"У нас ліфт на 171 квартиру. Мешканці вирішили, що ми зберемо гроші. Порахували, то виходить по 40 гривень з квартири, ну а що робити? Хтось здасть, хтось не здасть, то ми трохи більше здамо, щоб купити цей трансформатор".

Адвокат Управлінської компанії "Нова якість" Максим Підгорний зазначив: ліфт не ремонтують, бо не мають технічної документації на нього.

У черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт
Непрацюючий ліфт у черкаській багатоповерхівці по вулиці Чехова. Фото: Суспільне Черкаси

"У 2020 році за підписом заступника міського голови Бондаренка – Ігоря Волошина – було протокольне рішення за участі ДСНСників, поліції та структурних департаментів, де «Черкасиліфту» рекомендували негайно повернути технічну документацію управлінській компанії «Нова якість». Проте жодних дій від «Черкасиліфт» не було здійснено і понині. Нагадаю, що це спільна власність людей, зокрема, і технічна документація. Якщо пани з «Черкасиліфта» не хочуть її давати нам, то хай віддадуть людям", пояснив він.

Натомість адвокат підприємства «Черкасиліфт» Олена Яковенко розповіла: компанія «Нова якість» відмовилася у суді від отримання документів:

"Управитель багатоквартирного будинку «Нова якість», дільниця 28, відмовилась в апеляційному суді від заявлених позивних вимог щодо витребовування документації, тобто як управитель не довела до кінця цю справу і не отримала позитивного висновку суду щодо необхідності передачі документації".

У черкаській багатоповерхівці два тижні не працює ліфт
Оголошення від "Черкасиліфту" про зламане обладнання. Багатоповерхівка по вулиці Чехова у Черкасах. Фото: Суспільне Черкаси

Натомість, додала вона, "Черкасиліфт" продовжує обслуговувати ліфт. Утім, запрацювати він зможе після ремонту. Роботи вартуватимуть сім тисяч гривень. Відшкодувати цю суму має "Нова якість":

"Оскільки як вони себе позиціонують управителем багатоквартирного будинку, а саме правонаступником ТОВ «Сантехбудконструкція», вони в рамках правового поля, на їх думку, продовжують отримувати кошти від мешканців багатоквартирного будинку складову за один квадратний метр. У склад цієї складової послуги, згідно з законом України про житлово-комунальні послуги, однією з 14 послуг є саме послуга з технічного обслуговування та ремонту ліфтів. Тобто кошти від мешканців за обслуговування ліфтів вони отримують, але надалі нікуди не перенаправляють".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок