У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборчої агітації

У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборчої агітації

У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборчої агітації Суспільне Миколаїв

Громадянська мережа ОПОРА в Миколаївській області провела моніторинг місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації. Усього їх в Миколаєві 17.

За словами координатора спостережень Дмитра Баштового, більшість місць вже облаштовані. Із порушеннями щодо розташування або повною відсутністю агітаційних дощок зафіксовані чотири адреси.

На будинку, що на вулиці Сінна, 44 в Заводському районі Миколаєва, адміністрація мала облаштувати місце для розміщення передвиборчої агітації. Виконати роботу треба було до п’ятого вересня.

У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборної агітаціїСуспільне Миколаїв

"У розпорядженні міського голови саме за адресою Сінна, 44 повинно облаштовуватися це місце. Вимог, як воно має бути, не встановлено, але, як ми бачимо, і в порівнянні з іншими місцями, тут взагалі відсутня якась табличка, або якийсь стенд, який би повідомляв, що тут розміщується матеріали передвиборчої агітації", – розповів Дмитро Баштовий

Із 2016 року ця будівля є об’єктом культурної спадщини. Цей факт забороняє розміщення будь-яких матеріалів агітації.

"Місця визначені під агітацію, це місце, де можливо розміщувати. Якщо ми будемо там розвішувати на деревах, парканах, наприклад, це вже буде порушувати правила благоустрою, за що є адміністративна відповідальність", – каже Дмитро Баштовий.

У розпорядженні міського голови вказано, що будинок на балансі управляючої компанії ЖЕК № 10. Директор Руслан Запорожан говорить, що ніяких розпоряджень щодо облаштування місць під агітацію на будинку не отримував.

За словами Дмитра Баштового, місце для інформації має бути людним. А такі таблички біля під’їзду недоступні кожному миколаївцю.

Голова адміністрації Заводського району Віктор Дмитрук відмовився коментувати відсутність агітаційного місця саме за цією адресою.

Усього в Заводському районі зареєстровано сім місць під агітацію. За адресою Спортивна, 1/1, біля Центрального міського стадіону, дошка для матеріалів встановлена.

У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборної агітаціїСуспільне Миколаїв

"Можна сказати, що воно обладнане належним чином, є позначка, що розміщуються матеріали, але питання в розмірах. Розуміючи, яка кількість кандидатів може бути, щоб кожен мав право розмістити свій матеріал", – каже Дмитро Баштовий.

Із порушеннями виборчого законодавства встановлена дошка під матеріали передвиборчої агітації в Центральному районі, на Шостій Слобідській, ринок "Україна". Вона розміщення на зупинці трамвая.

У Миколаєві перевірили місця для розміщення передвиборної агітаціїСуспільне Миколаїв

"Будь-який кандидат, розміщуючи матеріали для агітації, не порушує законодавство, тому що в нього є виділене місце, але місце вже заборонене. Тому, по суті, є порушення, і викликаючи поліцію, – вона вже буде розбиратися, розслідувати, хто є суб’єктом правопорушення: або це кандидат, або це адміністрація, чи окремі посадові особи", – розповів Дмитро Баштовий.

Голова адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради Олександр Береза телефоном прокоментував, що на Шостій Слобідській місце для розміщення агітаційних матеріалів зареєстроване з 2017 року. Воно розташоване в людному місці, тому не порушує законодавство.

Авторка – Тетяна Макушева.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди