Конфлікт директора та експрацівниці: голова Рівнеоблради повідомив результат розслідування

Конфлікт директора та експрацівниці: голова Рівнеоблради повідомив результат розслідування

Доповнено
Ольга Лопатюк і синець
Ольга Лопатюк. У колажі — фото, яке жінка опублікувала у своєму Facebook для підтвердження застосування сили. Директор побиття заперечує, хоча й визнає, що погарячкував. Колаж: Суспільне Рівне

Комісія під час службового розслідування конфлікту між директором комунального закладу обласної ради та колишньою працівницею дійшла висновку, що ситуація має особистісний характер, а посадовець не порушував умови контракту.

Про це йдеться в інформації голови Рівнеоблради Андрія Карауша в Telegram, її він оприлюднив за підсумком звіту комісії.

Що сталось

Наприкінці жовтня 2023 року колишня працівниця Ясининицького навчально-реабілітаційного центру Ольга Лопатюк публічно звинуватила директора закладу у застосуванні до неї сили. Жінка розповіла Суспільному, що інцидент стався ще 28 липня, однак допис у Facebook вона опублікувала лише після того, як, з її слів, посадовець не надав їй характеристики для працевлаштування й начебто вимагав забрати заяву з поліції.

Зі слів жінки, під час конфлікту керівник закладу застосував до неї силу. Водночас Олександр Оксимчук твердить, що навмисного насилля не було, а у той день він смикнув жінку за сумку із металевим ланцюжком — це було після того, як вона начебто відмовилась показати, із чим вийшла із директорського кабінету. Ланцюжок сумки зробив синець на тілі жінки. Посадовець у коментарі Суспільному сказав, що тоді погарячкував, хапаючи за сумку.

Жінка також розповідала Суспільному, що, на її думку, під час роботи директор ставився до неї упереджено й про це вона неодноразово повідомляла владні органи.

Адвокат Олександра Оксимчука Ілля Волошин розповів Суспільному, що через цей допис звертатимуться до суду щодо порушення права "на недоторканність честі, гідності та ділової репутації". Сторона інформацію Ольги Лопатюк назвала недостовірною та вимагатиме також стягнення моральної шкоди.

У поліції розповіли, що в цьому випадку проводять перевірку.

Службове розслідування

Після набуття історією резонансу голова Рівненської облради Андрій Карауш ініціював проведення службового розслідування. Тоді він пояснював, що спершу мають з'ясувати природу цього конфлікту.

30 листопада посадовець оприлюднив результат перевірки. За його словами, п’ятеро спеціалістів під час службового розслідування спілкувались із обома сторонами та з колективом.

"Як результат, зробили висновок, що конфлікт носить особистісний характер і не стосується трудових відносин керівника та колишньої працівниці закладу. Комісія поінформувала мене, що, на їхню думку, в цьому випадку з боку директора закладу немає ознак невиконання чи неналежного виконання службових обов’язків, які передбачені контрактом", — написав у своєму Карауш в Telegram.

В️ін уточнив, що сторони "мають право з’ясовувати стосунки у суді".

Коментар Ольги Лопатюк

Жінка у телефонному коментарі Суспільному зазначила, що не вірить у справедливість судового розгляду:

"Я свої дії розголошувати не буду, що б я не сказала — все обертається проти мене. Тому що в наш час окорумповано, все заплачено. Не можна нічого ніде добиться, правди ніхто ніколи не добився і не доб'ється, тому що в нашій країні кругом правлять гроші. От і все, вся правда. Він зробить все для того, аби правда була на його стороні. А як нам кажуть хто має більше грошей той і правий. Тепер я нічого нікому не хочу коментувати, а я свою правду знаю. А на всю решту правду Бог суддя, от і все".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок